Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon gáz az, hogy utolsó...

Nagyon gáz az, hogy utolsó gimnáziumi évemben járok, és még nem tudom, hova fogok jelentkezni?

Figyelt kérdés

Állandóan szorongok mostanában emiatt. Nem tudom még pontosan, merre akarok menni, se a pontkövetelményeket, a pontrendszert valamennyire már ismerem... még abban sem vagyok teljesen biztos, hogy miből milyen érettségit teszek (van pl. olyan, amiből most a közép- és emelt szint között hezitálok). Még mindenre van lehetőségem, elkezdhetek olyan faktot, amit szükségesnek látok, de nagyon kell majd dolgoznom és aggódok az érettségik miatt. Egyébként nagyon jó tanuló vagyok, tavaly két négyesem volt, a nyelvek nagyon jól mennek, a biosz szintén, az előrehozott érettségijeim nagyon jól sikerültek, csak épp nem tudom eldönteni még, hogy mit akarok. És úgy érzem, ez kicsit azért van talán így, mert átlátom, hogy minek mi a buktatója. Például van ismerősöm, aki orvosira ment, és most rosszul érzi magát, mert meg kell tanulnia minden csontnak minden bütykét, tele van latin kifejezésekkel és latinul kell tanulnia, ráadásul a magyar egészségügyben nem egy áldás elhelyezkedni. Ezeket én mind tudtam már tavaly is, és ezért nincsenek dédelgetett álmaim pl. az orvosiról. Az ügyvédiről is tudom, hogy hátszél kell, meg rengetegen vannak, meg bojtárkodni kell, meg seggelés, ezért nem érdekel az sem.

A pszichológia meg a nyelvek érdeklnének, és van olyan, amivel az életben nem akarok többet találkozni, pl. a fizika.


Mit tanácsoltok? Ti is voltatok már így? Nagyon gáz ez így?


2011. szept. 19. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, a gáz egy halmazállapot, amit jó tudni.


Viszont nem is különös ez. Ha így vagy vele, és sehogy sem tudsz nyugodt szívvel dönteni valamilyen szak mellett, akkor még véleltenül se jelentkezz sehova csak azért, mert mindenképp egyetemre kell neked menni. Inkább kezdj bele valami másba, dolgozz, OKJ-z stb.

2011. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj környezetudományira, úgyis hiány van belőle.
2011. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!