Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen docensnek/professzor...

Egyetemen docensnek/professzornak/oktatónak/stb. írhatok, hogy küldje el az előadáson vetített prezentációkat?

Figyelt kérdés

El fogja küldeni?Lehet tőle kérni? Jó, ha ennyit írok??

Vagy ti mit írnátok? Hogyan lehet megközelíteni egy oktatót e-mailben?



Tisztelt XY docens úr/asszony!


XY vagyok, x szakos első éves egyetemi hallgató. Arra szeretném kérni, hogy küldje el az eladáson kivetített prezentációt!


Nagyon köszönöm a segítségét!


Tisztelettel:

XY


2011. szept. 18. 15:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

MÉG VALAMI, ELNÉZÉST!!!


SZeretném megkapni már most a minimum kérdéseket,hogy decemberig ki tudjam dolgozni (elég sok az a 70-80). Szerintetek oda fogja már most adni?

2011. szept. 18. 15:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam írni nekik, meg lehet próbálni.

Viszont én így írnám meg:

Tisztelt XY!

XY vagyok, x szakos első éves hallgató és a következő kérdésekkel állnék Önhöz: Van-e lehetősség rá, hogy az xy órán vetített anyagot a hallgatót megkapják illetve, érdekelne, hogy a vizsgakérdéseket a félév folyamán mikor kapjuk meg?

Köszönettel:

XY

X évfolyam

Y szak


Azért így mert így illedelmesebb és nem tűnik követelőzésnek. Ha nemet mond, megköszönöd a válaszát, ha igent mond, akkor pedig megkéred rá, hogy legyen szíves elküldeni.

2011. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

* előreláthatóan mikor kapjuk meg

(így még jobb)

2011. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!! Neked el szokták küldeni általában?
2011. szept. 18. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Tanár függő, hogy ki küldi el. Én levelezőre jártam, ott mindent elküldtek, de nappalin ez ritkább.

A vizsgakérdéseket általában el szokták küldeni.

2011. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! És már az év elején elküldik?
2011. szept. 18. 16:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább odamennék hozzá, az sokkal személyesebb és normálisabb, ha kérni akarsz, és nem fogja leharapni a fejedet, sőt még azt is látja, hogy ott vagy az előadáson, és nem azért kéred e-mailben, mert nem jársz be.
2011. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet volt köszönöm!Viszont közben már megírtam egy majdnem 10 mondatos levelet,és elküldtem.Az jó,ha személyesen odamegyek és megköszönöm,hogy elküldte???
2011. szept. 18. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképpen! A személyes kapcsolat mindig csak jó lehet, nem egy hivatalba jársz, hanem egyetemre! És hidd el, a vizsgákon megtérül, ha megjegyzik az arcodat, hogy rendesen jársz előadásra.
2011. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó,köszönöm!!!! Te rendes,szorgalmas tanulónak tűnsz!! Megkérdezhetem,hogy mit tanulsz??
2011. szept. 18. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!