Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért zuhan folyamatosan az...

Miért zuhan folyamatosan az egyetemek szinvonala? Ebben benne van a BME!

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 11:05
 1/4 A kérdező kommentje:
?
2011. szept. 16. 11:05
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
mert egyre több diákot vesznek fel a fejpénzért. és egyre több gyenge oktató van, mert a legjobbakat elviszi a magánszféra sokszoros fizetésért. na meg a felvételi rendszer is vicc. pl lehet valaki vegyész úgy, hogy nem is érettségizett kémiából... attól még lehet értékes tudást szerezni, ha te komolyan veszed.
2011. szept. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom!

Én a gépész msct végzem a műszaki egyetemen és két félév matek van újból, pedig három félévet tanult bscn is. Tanítani nem tudnak és nem is akarnak, rohat sokat követelnek és gyakorlati tudást nem adnak. A doktoranduszokkal tanítanak és rohattul leterheltek és nem értenek a tantárgyhoz. Mint egy bemagolt szöveget elhadarják és kész ki van pipálva, hogy ezen is túl vannak.

2011. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Régen nagyon jó szakemberek kerültek ki többek között a BME-ről de máshonnan is, nem voltak ekkora különbségek az egyetemek között. Na most ha ez a szakember elment az állami céghez (ugye rendszerváltozás előtti időszakról beszélünk), akkor ott a fizetése kb majdnem annyi volt mint a kétkezi munkásnak és nem becsülték meg annyira a mérnököket mint ma, hiszen a kétkezi munkás volt az aki tevőlegesen dolgozott (ez persze nem igaz de az akkori gondolkodás szerint). A mostani kb 50 feletti oktatók nagy része ezért lett inkább oktató és nem dolgoztak sokat a szakmában.


A rendszerváltozás után már volt/van lehetőség elmenni multihoz vagy akár külföldre is és ott megfizetik a szaktudást a melós meg csak melós.... Az oktatók szakmailag már nincsenek a 20-30 évvel ezelőtti szinten (most nem a már 20-30 évvel ezelőtt is oktató oktatókra (ez de szép :D) gondolok).


Másrészt a vidéki egyetemek elkezdték annak idején a követelmények/elvárt tudásszint radikális csökkentését mivel ők is fejkvótán élnek, de míg pl a BME a kiadásainak jó részét a támogató cégektől kapja illetve az oktatóik ilyen-olyan külsős cégek szakmai továbbképzését végzik jó pénzért és még munkákat is vállalnak és innen is jön bevétel, addig a vidéki egyetemek szinte csak a fejkvótára támaszkodhatnak, hiszen a nagy cégek BP-n vannak és vidéken nincs is annyi lehetőség , hogy pl az oktatók cégek alkalmazottait oktassák továbbképzésen (pénzért), és a támogató is kevesebb.


Harmadrészt pedig mivel a vidéki iskolák elkezdték az előbb részletezett dolgot, már a középiskolákban is olyan tanárok tanítanak akiknek halvány lila f-juk nincs pl a matematikáról, fizikáról, na jó valamit konyítanak hozzá, de nem sokat.Mivel a BME-n azért elég sok vidéki tanul, gondolom az évek alatt a BME-s oktatók is látták az eredményeken ezt a radikális változást és kénytelenek voltak csökkenteni (azért vidéken is vannak jó sulik de csak kevés) az elvárásokon.

2011. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!