Megéri egyetemen elvégezni egy felsőfokú szakképzést (kereskedelmi szakmenedzsert)?
Én nem akarlak kiábrándítani, protekcióval lehet, hogy el tudsz helyezkedni a szakmádban, de önerőből aligha. Illetve ne haragudj, de pontosan mi is a szakmád? Én max bolti eladónak vagy teszkó pénztárosnak tudom ezt a szakmát elképzelni, még akkor is, ha nem az. Az más kérdés, hogy az említett helyekre még ennyi sem kell, jobb helyekre (ahová diploma kell) meg kevés!
Én óva intenélek tőle, ha már mindenképpen ezt akarod tanulni, akkor felsőfokú szakképzés helyett alapszakot végezz, alapszak helyett meg mesterszakot. Kicsit hosszabb időben, de kifizetődőbb! A jó munkahely még így sem borítékolható, viszont enélkül még annyira sem :(
Köszönöm szépen a választ! Már késő máshová jelentkeznem mert szeptembertől erre a szakra fogok járni. Alapképzésre hiányzott még pár pont,de ha ezt a kereskedelmi szakmenedzser szakot elvégzem akkor még kapok plusz pontot amivel nagyobb eséllyel bekerülnék alapképzésre ha addig nem változik a rendszer.
Viszont mostanában azt olvastam hogy ezeket a felsőfokú szakképzésreket egyetemeken/főiskolákon nem éri meg elvégezni mert aztán nem találok majd munkát esetleg takarítóként vagy pénztárosként mert a jobb munkahelyekre diploma kell.
De felmerült bennem az a kérdés hogy ha csak eladóként,árufeltöltőként stb. lehet majd elhelyezkedni vele akkor minek indít ilyen képzést a főiskola/egyetem,főleg állami támogatottként? Tehát az állam miért fizet ki félévente 165 ezer forintot (BGF-en) egy olyan szak támogatásáért amivel később nem lehet a szakon bellül elhelyezkedni?
Amúgy magáról a szakról ezt írják:
A kereskedelmi szakmenedzser ügyviteli és munkaerőpiaci ismereteket, álláskeresési technikákat alkalmaz, szakmai kommunikációs tevékenységet végez. Részt vesz a vállalkozás nemzetközi kereskedelmi kapcsolatainak irányításában, vezeti a kereskedelmi vállalkozást, megszervezi a gazdálkodást. Tervezi, szervezi, elemzi az áruforgalmi folyamatot, alkalmazza és értékeli a marketing eszközöket. Ehhez szorgalomra, felelősségtudatra és rugalmasságra egyaránt szükség van a jelentkező részéről.
A képzésről
A felsőfokú szakképzés erősen gyakorlatorientált ismerteket nyújt. Lehetőség nyílik a tanulmányok folytatására az egyetem alapszakjainak valamelyikén, ahol a teljesített tantárgyak többsége akkreditáltatható.
Továbbtanulás
Az alábbi alapképzési szakokon folytathatóak a tanulmányok: 1. Gazdálkodási és menedzsment BA, Kereskedelem és marketing BA, Közszolgálati BA.
Elhelyezkedés
A kereskedelmi szakmenedzser képzést elvégzett hallgatók alkalmassá válnak akár nagyvállalatok kereskedelmi menedzselési feladatainak ellátására is. Saját vállalkozás elindítására szintén buzdítjuk végzett hallgatóinkat.
Igen ezzel a legjobban akkor tudsz elhelyezkedni ha csinálsz magadnak munkahelyet, mert amúgy sehogy.
Nem olyan komoly a szak mint leírták. Simán el lehet végezni különösebb magolás nélkül is. Az meg hogy miért indítják az egy nagyon jó kérdés mert szerintem is felesleges.
A saját vállalkozás indítása dolog meg hááát édes kevés az a gyakorlati tudás amit ad kb semmi:D
Mire elvégzed azt se fogod tudni hogy indulj neki a vállalkozásnak hogy milyen papírokat kell hozzá beszerezni, hogy keress beszállítókat, hogy csinálj üzleti tervet, még azt se hogy melyik vállalkozási forma mivel jár. Úgyhogy tényleg csak arra jó hogy 2 évig szépen eléldegélj plusz kaphatsz ösztöndíjat, meg beszámítanak kb 10 tantárgyat. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!