Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítene a jogi egyetem...

Valaki segítene a jogi egyetem kapcsán? Nem értek pár dolgot

Figyelt kérdés

Szóval, ha valaki elvégzi a jogi egyetemet, akkor utána jogász lesz, de hogy lehet belőle mondjuk bíró vagy ügyész?

Légy szíves ne írjatok olyanokat, hogy ne menjek a jogira, mert már nagyon sok jogász van. Nekem ez az álmom:)

köszönöm a válaszokat előre is


2011. aug. 23. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy lesz bíró vagy ügyész, hogy az egyetem után még szakvizsgát csinál.
2011. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2011. aug. 23. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
A jogi egyetem után például ha ügyvéd akarsz lenni elmész egy ügyvédi irodához ügyvédjelöltnek. Felvesznek az ügyvédjelöltek névsorába sőt még igazolványt is kapsz ,hogy te ügyvédjelölt vagy. 3 év után tehetsz szakvizsgát ,hogy teljes értékű ügyvéd lehess. Bírónál is szükséged lesz jogi szakvizsgára. Általában a bírósági titkárokból lesznek a bírók de előfordulhat ,hogy nem bírósági titkár volt az illető bírói pályafutása megkezdése előtt. A lényeg ,hogy olyan munkakörben dogozzon előtte ami jogi szakvizsgához kötött. így lehet például az ügyészségi titkárból bíró is akár. Nem gyakori dolog de lehetséges. . A bírókat a köztársasági elnök nevezi ki. Kivéve az alkotmánybírókat őket az országgyűlés nevezi ki, de ez így rendben van. Mivel a köztársasági elnök felett az alkotmánybíróság ítélkezik és éppen ezért nem lenne logikus ha ő nevezné ki őket. Ügyész pedig nagyon hasonló de itt a legfelsőbb ügyész fog kinevezni, szakvizsga természetesen itt is kell. Persze mind háromnál esetnél vannak kizáró okok például a büntetett előéletű ember nem lehet bíró, ügyész és ügyvéd se. Mivel nem jogásznak tanulók és egyébként sincs közöm ehhez a területhez a fentebb leírtakban lehetnek hibák majd a joghallgatók kijavítanak.:) Egyébként jogász tényleg nagyon sok van de én úgy fogalmaznám meg ,hogy a klasszikus jogi pályák telítetek/ügyvédi,bírói,ügyészi/ más területeken még jól el lehet helyezkedni.
2011. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú bocsánat de most nézzem ,hogy a fenti hozzászólásom hemzseg a helyesírási hibáktól. Volt mondat amit kisbetűvel kezdtem még hozzá kell szoknom a gépeléshez. :)
2011. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ügyészségre, bíróságra csak a legjobbak közül kerülnek be, akiknek a diploma átlaga 4,5 felett van. De azokból is egy-kettő, szinte lehetetlen.
2011. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Nagyon sok embernek álma (érthető is), de alig 1-2-nek jön össze. Ha igen, akkor kezdődik a ranglétra. Előbb fogalmazó leszel, majd egyre feljebb.
2011. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!