Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyarra ennyi elég lesz?

Emelt magyarra ennyi elég lesz?

Figyelt kérdés

Most kezdem a középsulit, gimibe megyek emelt humán tagozatra. Szerintetek elég jól felkészültem irodalomból, ha ennyi kötelezőt olvastam el?

(mindegyiket művet venni fogjuk)


Iliász, Odüsszeia, Isteni színjáték, Szigeti veszedelem -> hosszabb olvasónaplókban olvasom el és jegyzetelem őket, mert nem értettem belőlük sok mindent olvasás alapján.


Moliére: Tartuffe, Shakespeare: Rómeó és Júlia, Hamlet, Szophoklész: Antigoné, Oidipusz király -> ezeket pedig elolvastam, és olvasónaplót is csináltam belőlük.


2011. aug. 14. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elég. Ügyes vagy :))
2011. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
remélem :$ köszönöm:)
2011. aug. 14. 19:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy így előre készültél. Bár biztos fel kell elevenítened a későbbiekben még főleg ami nem 9.osztályos anyag. De nagy előny az biztos.

Én emelt szinten érettségiztem magyarból fele ennyire nem voltam szorgalmas és nagyon jó lett, szóval ha végig így készülsz akkor nagyon egyszerű dolgod lesz.


Bár attól mert ennyi kötelezőt elolvastál még nagyon sok minden kell az emelthez. :)

2011. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

grat az emelt magyarhoz :))

én is azt fogok tenni, emelt irodalom meg emelt töri fix, nyelvtan még nem biztos.

csak az a baj velem, hogy nem az, hogy magolok, tökéletesen értem, értelmezem azt, amit meg kell tanulni, de mindig szóról-szóra pontosan tanulom meg az egészet. voltak már vizsgáink, de eddig ezzel a módszerrel csak a 2 matek vizsgám nem lett 5ös, a többi (földrajz,töri,irodalom,nyelvtan) 5ös lett mind, és állítólag én voltam a legjobb o.o csak már most 8.ban vizsga előtt annyira fájt az agyam(!) hogy ott dobogott a szívem is kb, annyit tanultam rá o.o remélem, hogy tényleg sikerülni fog majd az emelt irodalom meg az emelt töri, és nem én leszek az első, aki majd belehal a tanulásba :D az fix, hogy minden nap tanulni fogok, hisz amúgy is ugye koleszba megyek, és ott minden nap 3órás szilencium van, úgyhogy ha kevés a tanulnivaló akkor akár még előre is tudok tanulni:)

köszönöm neked is a választ(:

2011. aug. 15. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul vettem ki az előző írásodból, hogy "nyelvtan még nem biztos".....


Az emelt magyarhoz a nyelvtan is hozzátartozik (de az nekem 100000-szer könnyebb volt, mint a magyar.Bár a magyar se volt nehéz. :)

2011. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jól vetted ki:o csak úgy lehet, hogy ha az egyikből akarsz, akkor mindkettőből kell ? :| szóval ha csak irodalomból szeretnék emeltet tenni, akkor nyelvtanból is emeltet kell tennem ? O.O
2011. aug. 15. 14:48
 7/12 anonim válasza:
Úgy lehet csak, így a neve is az, hogy : magyar nyelv és irodalom. Külön külön nem lehet érettségizni. Ez középszinten is így van. A nyelvtan+irodalom együtt szerepel ezen a néven. :)
2011. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazán lenyűgöző, hogy már így hozzákészültél az egészhez, valóban szorgalmasnak látszol! =)

Viszont minden azon múlik, hogy ezután mennyire leszel az. Hidd el, a gimi évei hihetetlenül fontosak és sokszor nem is elég egyszer olvasni valamit.

(Én ebben az évben érettségiztem, részt vettem két OKTVn, mindkét évben benne voltam az első 50-ben, és emelt magyar érettségit tettem.)

Hány százalékot akarsz elérni az emelt magyaron? 60-at könnyű elérni, kilencvenet szinte lehetetlen. Azt javaslom, ha a magyartanárod nem vállalna külön rákészítést, már az első pillanatban keress magántanárt.

Vegyél részt minden magyar versenyen, amin csak tudsz, legyen az irodalom, vagy nyelvtan.

Olvass, olvass és olvass! A kötelező olvasmányokon kívül rengeteget kell ismerned és tenyeredként ismerned, ha igazán jól akarsz teljesíteni (persze nem tudom, hogy hány százalékra pályázol).

És csinálj milliónyi gyakorlófeladatot. Ezeket találsz a neten, a könyvesboltokban, a magyartanárodnál, esetleg magyar szakos egyetemi hallgatóknál.


Nos, remélem segítettem. Nagyon-nagyon sok szerencsét kívánok neked, hiszen ez korántsem könnyű feladat, de egyáltalán nem teljesíthetetlen. Szorgalom, kitartás, szenvedély és némi bolondság kell a teljesítéséhez. ;)

Ám te még fiatal vagy és bármire képes vagy! ;)

2011. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi kedves utolsó :)

hát, 90 lenne a cél.. valami újságíró féleség szeretnék lenni >.<

remélem sikerül:)

és neked meg grat (:

2011. aug. 20. 21:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gratulációt, aranyos vagy.

Akkor még annyit tennék hozzá, hogy kezdj el most cikkeket írni és sok-sok irodalmi versenyen részt venni.

(Magam is szereted írni, csak én inkább történeteket.)

Van egy nagyon jó oldal, ahol egy csomó pályázatot találhatsz (szoktak lenni cikkírósak is):

[link]

És szerintem még az is jó ötlet, ha csinálsz magadnak egy honlapot, pl, gportalosat. Itt egy csomóan olvassák majd, ha jókat írsz, kommentelnek-véleményeznek, és ezáltal fejlesztheted magad. További jó ötlet lehet még írástanulással kapcsolatos könyveket olvasni.


Még egyszer sok sikert! Remélem, tíz év múlva a te cikkeidet olvassuk majd az újságban, még ha nem is ismerünk majd rád! ;) =)

2011. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!