Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A miskolci selmeci hagyományok...

A miskolci selmeci hagyományokról mesélnél nekem?

Figyelt kérdés
A bALEKHÉT, balekavatás, gólyabál, stb. érdekelne.
2011. aug. 13. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Miskolcra mész? Ha igen, akkor menj csak bALEKhétre, és majd ott elmondanak mindent. Ne legyél olyan kíváncsi. Én is úgy mentem bALEKhétre, hogy nem tudtam szinte semmit.
2011. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A gólyabál az nem kötődik a hagyományokhoz. A bányászoknál van asszem bányászbál, de nem akarok hülyeséget mondani. Amúgy tényleg várd ki a balekhetet meg a balekoktatást, mert igazából ezt így elmondani nem lehet.

Ha tényleg nagyon akarod tudni, dobj egy privit, mesélek valamennyit, csak most idő híján vagyok egy cseppet. :)

2011. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bányász-Kohász Balekbál van, bocsánat. :9
2011. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

balekhét... khm... ha nem vagy egy iszákos bulizós fajta, akkor nem fog tetszeni neked. Kb arról szól h a felsőbb évesek szívatják az elsősöket. balekavatás, mikor nyakon öntenek sörrel "megkeresztelnek", kapsz egy nevet, és választasz a felsőbb évesek közül egy keresztanyát és egy keresztapát. Én nem keresztelkedtem meg, nekem elég volt amiket hallottam, szépen elvégeztem így az egyetemet, h nem voltam ennek részese.

A gólyabál az meg jó, én szerettem, minden éven elmentünk :)

2011. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hallottam már ezt-azt, és gondoltam inkább a közönség véleményét kérem.
2011. aug. 13. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Ne hallgass az utolsóra nem csak az ivásról szól a hagyomány őrzés.
2015. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!