Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik éri meg? Egyetem...

Melyik éri meg? Egyetem költségesen, vagy főiskola államin?

Figyelt kérdés
Mivel a kinézett szakról (BME-GTK Nemzetközi gazdálkodás) lecsúsztam, így gondolkodom, hogy megpróbálok pótfelvételin bejutni. Költségesre biztosan felvesznek, de nem tudom, hogy megéri-e a 225e Ft/ félév. A másik lehetőség a (BGF) Külker, ugyan ezen a szakon. Itt bent vagyok államin.
2011. aug. 8. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Arra menj, amire szíved szerint mennél.

Én a normál eljárás során kerültem be költségesre, de meg sem fordult a fejemben, hogy más szakra, de államira menjek. Ezt az egy szakot jelöltem állami és költséges formában, a költségesre épp elég lett a pontom, nálam húzták meg a ph-t (388).

Megpróbálok majd átkerülni államira, de ha nem jönne össze, nekem akkor is megéri.

2011. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kezd el ezt, aztán felvételizz jövőre is amoda, hátha sikerül, és majd elfogadnak neked tantárgyakat. BME-s diploma mindenképp többet ér.
2011. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A BGF nem egy rossz intézmény, a gazdasági karok közül a Corvinus után a 2. az országban.

(Megjegyezném, ha gazdasági szakról van szó, akkor már inkább a Corvinusért fizetnék, nem a BME-re mennék...)


Lényegében pedig mindegy, hogy hol végzed el a szakot, mert az intézmény nevétől függetlenül ugyanazt a diplomád kapod itt is és ott is! Mondom lényegében...


Én viszont mennék a helyedben a BGF-re és villognék, hogy bejutottam oda államira.

(Tényleg, ha bejutottál oda, akkor nem is pótfelvételizhetsz sehová.)

2011. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés, nem igazán jelent dilemmát; mivel felvettek már általános eljárásban, ezért alapból ki vagy zárva a pótfelvételiből.
2011. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


A BGF-en halasztottam, ezért játszik most a pótfelvételi.


Corvinuson nem hirdettek meg olyan szakot, ami érdekelne, ráadásul a BME-n nagyobb esélyem is lenne átkerülni államira. Egyrészt kérvényezném a 2. félév után, másrészt jövőre megint beadnám a jelentkezésem a felvételi keretében, és ha nem csökkentik túlzottan az állami helyek számát, akkor még fel is vennének.


Azt nem tudom eldönteni, hogy megéri-e azt a pénzt a BME hírneve. Nem gondolom, hogy egetverő különbség lenne a két (vagy akár a BCE-t is belevehetjük, akkor három) intézmény oktatási színvonala között. Az már más kérdés, hogy a munkáltatók melyik papírt preferálják. A BCE ebből a szempontból nyilván a legjobb, de hogy a BME is előnyt élvez-e a BGF-fel szemben, abban már nem vagyok biztos.

2011. aug. 8. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eget verő a színvonalkülönbség. Én mégis azt mondom, hogy ha gazdasági jellegű képzés akkor ne a BME-t válaszd. Műszaki képzésben az országban az első, ez tény. A BCE és a BGF között inkább egyéni preferencia dönthet. Én személy szerintem (tapasztalatom alapján) hagynám a francba a BCE-t. A BGF-el tuti nem fognál mellé.


Egyébként én pont most menekültem el nemzetközi gazdálkodás szakról, mert a jól csengő név nem takar valós munkaerőpiaci lehetőségeket. Másfelől megijesztett a tanszék hozzáállása. Így pénzügy-számvitel szakon megyek tovább szeptembertől. Meggyőződésem, hogy ahová NG-vel el lehet helyezkedni oda PSZ-el is, meg még annál is több helyre. Ezt egy lezárt egyetemi év után mondom, úgy hogy benne voltam, és az elején én is rajongtam érte. Tény, hogy érdekes képzés, de a szélesebb látókörön és egy bsc közgáz diplomán kívül nem tudom, hogy mit ad. Msc-vel nyilván értékesebb (mindegyik msc értékes), de oda más gazdasági szakokról is lehet menni. Persze ez is olyan, mint a nyelvvizsga, lehet papírt lobogtatni és ugatni a nyelvet, vagy lehet BESZÉLNI is. A lényeg, hogy valós tudás húzódjon meg a papírod mögött, ez mindennél fontosabb. Jahajj, de elkalandoztam... elnézést! (:

2011. aug. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tuti maradnék a BGF-en:) Ha szeretnél mesterre menni, akkor úgyis bárhová beadhatod, és akkor mehetsz a BME-re ha ott van, ha meg nem, a BGF akkor is egy jó suli marad. Amúgy a képzés között szerintem sincs nagy különbség, a BME-n nem igazán szeretik a GTK-sokat, se a tanárok, de a többi műszakis hallgató, talán ennyi hátránya van:)
2011. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A BCE már kiesett, mivel csak jövőre tudnék olyan szakra menni, ami érdekel, ráadásul a legjobb esetben is lecsúsznék pár ponttal az államiról. Másrészt a társaságról és a követelményrendszerről kevésbé jó dolgokat hallani.


Az NG-t azért választottam, mert lényegében megegyezik a GM-mel, de komolyabb nyelvi követelmények (és hosszabb nyelvoktatás) van, illetve kevesebben végeznek ezen a szakon. Mindenképp általánosabb és gyakorlatiasabb szakot akartam választani. A túl elméleti szakok így kiesnek, a ker.mar. nagyon behatároltnak tűnik. A fentebb említettek miatt a GM is kiesett, így maradt a PSZ és az NG. Az utóbbi egyszerűen jobban érdekel. Azzal tisztában vagyok, hogy pénzüggyel könnyebb lenne elhelyezkedni.


Tudom, hogy a BME-n nem olyan szíbvonalas a közgazdász képzés, mint a mérnöki, de még így is felkészültnek tűnnek. Persze mások nézete alapján nehéz saját véleményt formálni. Tapasztalatom nincs egyik intézményről sem.

2011. aug. 9. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!