Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egytem kémia vélemények...

Pannon Egytem kémia vélemények? :D Esteleg vki van errefele aki mostlessz elsős? :D

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 19:01
 1/7 Silber ***** válasza:
Ott vagyok vegyészmérnökin... Mit akarsz tudni?
2011. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy eléggé kiszórják az embereket az első félévekben... Ez azértvan mert nemtanulnak? vagy arcra is megy a dolog? És még azt szeretném tudni hogy kaptam ilyen levelet hogy sulielőtt van kémia korep. mert hogy sokan 0 kémiatudással mennek oda, én kémiából érettségiztem egész jólett meg vegyipari suliba jártam szal nem vagyok hülye kémiából. ez elég alapnak nem?
2011. aug. 2. 19:43
 3/7 Silber ***** válasza:

"Olvastam hogy eléggé kiszórják az embereket az első félévekben..."

Ez igaz, úgyhogy ne vedd félvállról.

"Ez azértvan mert nemtanulnak? vagy arcra is megy a dolog?"

Az esetek 95%-ában igen, így van. Ugyanis a legtöbb kölyök elkerül otthonról kollégiumba, nincs aki csesztesse, hogy tanuljon. Ezen kívül itt saját életet él már, és a tanárok sem fogják mondogatni nektek hogy tanuljatok, mert baj lesz. Sem idejük, sem kedvük rá. Úgyhogy mindent önszorgalomból kell elérni. Van olyan is amikor arcra megy, de ez (főleg elsősöknél) akkor számít, ha valami kirívó hülyeséget csináltál, és megjegyzett (teszem azt utasítod a tanárt hogy törölje le a táblát... Volt rá példa). Tehát ajánlatos befogni a szád, ott lenni minden előadáson, és tanulni.

"És még azt szeretném tudni hogy kaptam ilyen levelet hogy sulielőtt van kémia korep. mert hogy sokan 0 kémiatudással mennek oda, én kémiából érettségiztem egész jólett meg vegyipari suliba jártam szal nem vagyok hülye kémiából. ez elég alapnak nem?"

Pont az utánam következő (tehát az elző) évfolyamnál vezették be, hogy év elején íratnak veletek egy felmérőt kémiából (lehet matematikából és fizikából is, de ezt nem tudom, érdeklődj utána). A ZH-ban középiskolai szintű feladatok fognak szerepelni. Ha ebből a témából nincs meg a megadott %, akkor automatikusan egy fél éves kémia felzárkóztatóra küldenek, és csak utána tudod felvenni az Általános és szervetlen kémia I. elméletet, tehát egy évet csúszol a képzésben. Én is vegyipari szakközepes voltam, tudom miről beszélsz. Én azért az utolsó két hétben nekiülnék kicsit gyakorolni rá, feleleveníteni a dolgokat.

2011. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél.:) Így már érthetőbb.:)
2011. aug. 2. 20:41
 5/7 Silber ***** válasza:
Hopp, mégegyszer átolvastam amit írtam, és rájöttem, hogy elbeszéltünk egymás mellett... Az egyetem megkezdése előtti napokban valóban tartanak egy pár napos "kémia tábort" ami abból áll, hogy leadnak nektek némi anyagot. De őszintén szólva semmit nem ér, mert ennyi idő alatt lehetetlen tanulni bármit. Egy vegyipari szakközepesnek meg tudnia kell amit ott elhangzott. Én sem voltam rajta, de sokakkal beszéltem, akik igen. Ez az "előkészítő", és amit én írtam két, egymástól teljesen elkülönülő dolog.
2011. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is voltam ot vegyészmérnök. analizisből mentek olyan dolgok első félévben, hogy 50 emberből 2-3nak lett meg. mindenki másnak bukfenc. :-D

de szerintem a kémiásokat nem szórják annyira, mert ti kevesebben lesztek.

2011. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Silber ***** válasza:

"A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:57"


Ezt azért ne... Nagyon távol áll az igazságtól. Az én (mi) évfolyamom/unk 74 emberrel kezdett, és két analízis előadás futott párhuzamosan 150+150 emberrel (MK-MIK). Csak a mi évfolyamunkból 15 ember még mindíg nem csúszott a képzésben, így nekik mindenképp meg kellett legyen. Személyesen ismerek legalább 30 embert akinek akkor meglett, és ezen felül vannak akikről nem tudok semmit.

2011. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!