Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen van 1-2...

Minden egyetemen van 1-2 szociopata tanar?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok, most kezdek es ettol picit tartok. Mindig hallani olyanokat, hogy ez pofara osztalyos, ez utalja a mi szakunkat, ez talalomra ad jegyet... Eleg nagy az igazsagerzetem es nagyon szorgalmas vagyok szoval ha egy ilyen amokfuto miatt csuszok vagy csak szimplan bukok egyet es mehetek UV-re, akkor nem vagyok benne biztos hogy magamban tudnam tartani a velemenyem. Ezzel ti hogy alltok?
2011. júl. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is elég visszabeszélős vagyok, de ezt az egyetemen meg se akarom próbálni, ott alázatosnak kell lenni
2011. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silber ***** válasza:
Hajaj, hajaj... Ha csak 1-2 lenne :) De egyes szakokon nem ritka hogy egy félévben 9-10 tanárod is van, aztán jönnek a következők. Sajnos tűrni kell, de majd megtapasztalod te is :) Fel a fejjel, és ne félj. Az életben sokkal rosszabb emberekkel fogsz találkozni.
2011. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg sokkal teszed, ha magadban tartod a véleményed és nem vágsz pofákat, még akkor sem, ha ok nélkül buksz meg.Mert az "csak" egy bukás lesz, amit az egyetemen szinte mindenki megél, de ha olyat szólsz egy egyetemi tanárnak, amit nem kellene, nemhogy megbuksz, de garantálják, hogy diplomád se legyen...Addig fognak buktatni, amíg magadtól ott nem hagyod az egészet...Van olyan tanár, aki ezt megcsinálja.Úgyhogy inkább vegyél vissza.Középiskolában neked ny*lták, most rajtad a sor, ha jót akarsz magadnak.

Egyébként ha valamit jogtalannak érzel, és tudod is bizonyítani,hogy jogtalanul buktattak meg, esetleg fordulhatsz a dékánhoz.Ajánlod figyelmedbe a "Hallgatói jogok és kötelezettségek" c. "olvasmányt" az adott egyetemnél.

2011. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 flora08 ***** válasza:
Ilyen sajna mindenhol van. Ne szólj vissza a tanárnak, attól nem lesz jobb a helyzet, jobb ha megtartod a véleményed. Hidd el, fogod még magad olyan helyzetben találni, ami szerinted igazságtalan, tudnék mesélni. A pofára osztályozás is megvan. Ha nagyon gáz a helyzet a HÖK-ön szólhatsz. (Az UV meg nem olyan szörnyű, gondold, el, ha valaki egy félévet csúszik.)
2011. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Eloszor is nem pofazok vissza, mert ha mast nem a korat tisztelem a tanarnak, mert hozza kepest nekem meg tojashej a fenekemen, engem igy neveltek. Ha viszont valamiert kemenyen dolgozom (mar pedig csak ugy csinalom) akkor nem turom el, hogy igazsagtalanul biraljanak. Ez szerintem elv kerdese, de azert tudok merlegelni, ha ugy all a helyzet az elv megy a kukaba es nem az egyetem, ez egyertelmu. (sajnos) En igazabol a csuszastol felek, mert az UV meg nem nagy ugy, mindenkivel megesik, de ha csuszok vegem van, mert az orszag legdragabb szaka az enyem es ugy kicsusznek az allami felevekbol, penzem pedig nem lenne ra. Ebben az esetben nem hagynam magam.
2011. júl. 30. 20:13
 6/6 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nagyon rég tetted fel ezt a kérdést, és kíváncsi volnék rá, azóta mik a tapasztalataid, hogy boldogulsz/boldogultál a felsőoktatás világában:) Okos válaszokat kaptál a kérdésedre, azonban én egyikkel sem értek 100%-ig egyet, ugyanis valami fontosat szerintem mindenki kifelejtett. Igen, tanácsos, ha egyetemen másként áll az ember a dolgokhoz, de én azt gondolom, hogy ha az embernek problémája van, bizony azért van a szánk, hogy kinyissuk. Nem véletlenül vádolhatóak ugyanis a diákok manapság azzal, hogy mindenféle kisstílű játszmákat lehet velük űzni szó nélkül. Azt gondolom saját tapasztalatomból kifolyólag, hogy a mérlegelés a kulcsszó, amit alkalmazni kell az egyetemen. Ez azt jelenti, hogy ha sokadik udvarias próbálkozásod ellenére sem tudsz zöld ágra vergődni egy tanárral, és segítséget sem remélhetsz sehonnan, szépen le kell ülni, kikapcsolni az agyad, és elgondolkozni azon, hogy megigyál helyette egy sört a barátaiddal:) Remélhetőleg te is egyetértesz azzal, hogy nem vonzó jövőkép egy olyan emberként leélni a későbbi életed, akit úgymond "megedzett az egyetem", és már soha semmire nem szól vissza, nincs intelligens véleménye dolgokról, mert egész egyszerűen tart attól, hogy értelme sincsen az ilyesminek. Nem feltételezem rólad, hogy ilyen volnál, de az egyetemi évek alatt nagyon meredeken változik a személyiség, és ezt az iskola is jócskán alakíthatja. Vigyázz arra, hogy ne vesszen ki belőled a pozitív, nyilatkozni vágyó ember. A tanárok mellett diáktársaid között is szép számmal akadhatnak ilyen "szociopaták", őket senki sem említette még, pedig sokszor jóval veszélyesebbek. Erre is érdemes figyelni, kitapasztalni, ki az, akinek csak arra van igénye, hogy megcsináld a dolgokat helyette. Ne feledd azt, hogy az ilyen embereket te meg nem változtathatod, nem a te hibádból ilyenek, és mindig higgy magadban, mert a tehetséges/intelligens ember igenis tud előbb-utóbb érvényesülni annak ellenére, hogy manapság szeretik a világot egy csúnya, gonosz helynek beállítani, amiben kizárólag ezek a bizonyos "szociopaták" uralkodnak. Olyan életet él mindenki, amilyet teremt magának, ez igaz ma is, és igaz lesz, míg világ a világ.

2011. szept. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!