Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív év+ OKJ eggyütt?...

Passzív év+ OKJ eggyütt? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Felvettek egyetemre,de sajnos pont oda ahova nem akartam,így hát meg szeretném próbálni jövőre is a felvételit, de azért vészhelyzet esetére meg szeretném tartani ezt a felvételt is, lehetséges-e h passzívan "végigcsinálni" ezt az évet, és mellette felvenni egy 1 éves okj-t? Így jövőre ha befejezem az okj-t, de megint nem sikerül felvételi ahova szeretném, el tudom-e kezdeni a passzívat? Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. júl. 25. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nézz utána, tudsz-e első évben passzíváltatni...
2011. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne legyél passzív szerintem, mert akkor nem lesz érvényes a diákod, pedig az sok kedvezménnyel jár. Simán csak ne járj be szerintem. Így szokás ezt. Mert így is úgy is beleszámít ez a két félév a támogatottba. (úgy tudom)
2011. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ne legyél passzív szerintem, mert akkor nem lesz érvényes a diákod, pedig az sok kedvezménnyel jár."


- OKJ-n is kap diákot.


"Simán csak ne járj be szerintem. Így szokás ezt."


- Nem tudom, hol szokás, de nálunk régen úgy volt, hogy ha nem vettél fel tárgyat, nem volt aktív a féléved. Ha meg csak felvesz néhány tárgyat, kár csak azért, hogy legyen miből megbuknia, amelynek csak negatív következménye lehet.


"Mert így is úgy is beleszámít ez a két félév a támogatottba. (úgy tudom)"


- Rosszul tudod.

2011. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy érdeklődj az egyetem tanulmányi osztályán, hogy lehet-e rögtön passzív félévvel kezdeni, nálunk 2 évvel ezelőtt még lehetett, most már nem.

A passzív félévek nem számítanak bele az államis félévek számába.

2011. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!