Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keresztfélévvel, át lehet...

Keresztfélévvel, át lehet menni egy másik intézménybe, és azon belül egy másik szakra?

Figyelt kérdés

Felvettek a Nyíregyházi főiskola programtervező szakára, de én Debrecenbe akartam menni, csak nem volt elég pontom. Ha csinálnék egy nyelvvizsgát akkor már meglenne a pontom, és fél évkor átszeretnék menni Debrecenbe Gazdaságinfó ANÁ-ra

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt valóban meglehet-e csinálni?


2011. júl. 22. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A debreceni egyetem tanulmányi osztályán kellene megérdeklődni, hogy mit lehet megcsinálni és mit nem.

Viszont intézmények közötti átjelentkezéskor előfordulhat, hogy csak költségtérítésesre kerülhetsz át.


Vagy nem átjelentkezést kérsz, hanem beadod újra a felvételi kérelmet, akár keresztfélévben, akár jövő szeptemberi kezdéssel, és akkor biztos, hogy államilag finanszírozottra kerülsz (ha pontszámod elég lesz) És akkor már csak az a kérdés, hogy melyik tárgyaidat tudod elfogadtatni, ezeket egyenként meg fogják majd vizsgálni, összehasonlítva a két iskola tantervét, tantárgyprogramjait.

2011. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

meg kell lennie egy bizonyos kreditnek. sztem egyzserűbb lenne ha nem iratkoznál be hanem keresztféléves meghirdetésnél-november-felvételiznél oda,addig meg tanulnád az angolt.


sokkal bonyolultabb az átjelentkezés és közel sem biztso h sikerül

2011. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!