Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet magasabb a...

Hogyan lehet magasabb a ponthatár a költségtérítéses képzésre, mint az államilag finanszírozottra?

Figyelt kérdés
Most jelentek meg a ponthatárok, és ahogy én néztem, sok helyen magasabb ugyanazon szaknál a költségtérítéses képzéshez szükséges pont az államilag finanszírozottól. Én idáig úgy gondoltam, hogy az megy költségtérítéses képzésre, aki nem éri el az államilag finanszírozotthoz szükséges pontokat. Nyilván azért fizet egy képzésért, mert gyengébb felvételi eredményt ért el, ezért az állam nem támogatja.
2011. júl. 22. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos sokan másoddiplomának szeretnék.
2011. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SzilKa ***** válasza:
A ponthatar ugye ugy alakul ki, hogy meg van adva, hany embert vehetnek fel. A jelentkezoket sorba allitjak es aki az X-edik, annak a pontszama lesz a ponthatar. Valoszinuleg sok helyen sokan inkabb a koltsegteritesest jeloltek meg, vagy egyszeruen oda olyanok jelentkeztek, akiknek magasabb volt a pontszamuk, emiatt alakulhatott ki, hogy a koltsegteritesesen magasabb a pontszam. Hogy miert a koltsegteritesest jeloltek be azok, annak tobb oka lehet, vagy nem bizott abban hogy bekerul az allamira, vagy fizeti a munkaltatoja, vagy mar elfogytak az allamis felevei.
2011. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 22. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!