Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz késő jelentkeznem az...

Nem lesz késő jelentkeznem az orvosira?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős, de csak emelt bioszra járok. Fizikám és kémiám egyátalán nem is lesz ebben az évben. Viszont kicsi korom óta orvos szeretnék lenni. A tanulmányi eredményem miatt egy időre letettem róla (kb. 3,8-9), de rájöttem, hogy nincs más, ami érdekelne. Az átlagom kb. napi fél óra tanulás mellett ennyi. Arra gondoltam, hogyha leérettségiztem, utána való évben a kémiát megtanulom és abból is teszek érettségit. Ugyan az eddigi eredményeim alapján nem vennének fel, de költségtérítéses formában próbálkoznék /tudom mennyi egy félév/. Szerintetek nem sok az az egy év kihagyás? Megpróbálnátok a helyemben?
2011. jún. 27. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám, és lehet meg is fogom, pedig én rosszabb tanuló vagyok, mint te, de engem sem érdekel semmi más, csak kitartás kell hozzá. De nem egészen értem, hogy miért költségtérítésesre akarsz menni? Annyi az egész hogy leérettségizel biológiából+kémiából/fizikából egy egészséges 90-95%-ra(egyik emelt), nyelvvizsgát szerzel, majd megcélzod az államit... Nem tudom hogy honnan tudnál szerezni egyébként 850e ft-ot félévente, meg egyébként is felesleges, úgyis szükség lesz ott a középiskolás tudásodra, jobb ha nem a pénzed miatt hanem a tudásod miatt kerülsz be.
2011. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lesz késő, hidd el. Én megjártam egy pár egyetemet mire megtaláltam a helyem, mégsem lett belőle semmi károm.


De miért kell másoknak ennyit rugózni ezen a költségtérítésen? Nem a pénze miatt kerül be valaki egy egyetemre akkor sem, ha költségtérítésesen megy, ugyanúgy van ott is rangsor, ugyanúgy az kerül be, aki eléri a ponthatárt. Az államisoktól megint nem veszi el a helyet, akkor? Attól nem lesz rosszabb orvos sem. Demóknál, vizsgáknál, szigorlatoknál nem nézik, hogy most ő költséges vagy államis.

2011. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!