Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Földrajz szóbeli középszinten...

Földrajz szóbeli középszinten hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a földrajz szóbelim, de fogalmam sincs, hogyan zajlik, mert ez előrehozott érettségi, nekem ez lesz az első. Szóval akkor kihúzom a tételt, 1 órát kapok kidolgozni, utána bemegyek és 15 percem van beszélni?? Az egy óra alatt kapok lapot, amin dolgozhatok ugyebár. Ezt bevihetem a vizsgára? Milyen tanácsokat tudtok adni?
2011. jún. 20. 17:40
 1/8 anonim válasza:

Ez a legjobb tantárgy, főleg ha jóarc a tanár!

Szóval bemész, kihúzod a tételt, és bemondod hányas.Elvileg fél órát kötelező adniuk, aztán lehet belőle egy de ne csodálkozz ha félnél hívnak. A felkészülés alatt jegyzetelj, a jegyzet nálad lehet a felelésnél, de ne olvasd fel, csak néha támpontnak nézz bele. Elmondod 10-15 perc alatt, ha marad idő, vagy vmit kihagytál/rosszul mondtál akkor kérdeznek. De semmi pánik attól még lehet 100% hogy belekérdez a tanár(nekem az lett)

Sok sikert!

2011. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs egy órád,csak fél órád kb. (mondjuk lehet több ha az előtted lévők felelete elhúzódik)és nem bemész hanem ott dolgozod ki a teremben,miközben más felel.Kapsz valamilyen formában segítséget (diagram vagy ilyenek) veszel el térképet kidolgozod utána pedig elmondod.ennyi..max 15 percet beszélhetsz igen,nekem a végén feltettek egy egyszerű kérdést.
2011. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet a válaszért! Így már legalább tudom, hogy mi vár rám. :)
2011. jún. 20. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
De, valószínűleg lesz egy órád. Hivatalosan csak 30 perc kötelező, de gyakorlatilag általában megvan az egy óra is. Kapsz papírt, atlaszt, és felelés közben az atlaszon folyamatosan mutogasd, amiről beszélsz, ha jó jegyet akarsz.
2011. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szembe ülök a vizsgáztatókkal, nem? Akkor hogyan mutogassam? Ha feléjük fordítom az atlaszt, nem látom, hogy mit mutatok. Most lehet, hogy hülye kérdés, de nem értem, hogy hogy mutogassam .
2011. jún. 20. 20:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Hülye kérdés volt ez, csak érettségi láz van. :)
2011. jún. 20. 23:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, egy földrajztanár szemrebbenés nélkül elolvassa a térképet fejjel lefelé is. De van, ahol kiraknak falitérképet is, ha odamész, az még látványosabb. :-)
2011. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, kihúztam az 1. tételt, mindent tudtam. :)
2011. jún. 23. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!