Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg beszüntetik a halasztá...

Tényleg beszüntetik a halasztás az egyetemeken?!

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel beszéltük, hogy én idén (ha felvesznek) halasztanék, mert 1 évig el kell utaznom. Mondta az ismerősöm, hogy nem lehet első évet halasztani Oo Ez igaz?
2011. jún. 12. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz, legalábbis általánosságban nem. Viszont eddig sem volt mindegy intézményben erre lehetőség, mert ezt az intézmények belső szabályzata szabályozza. Ahova felvételizel, ott érdeklődd meg, van-e ilyen lehetőség. Amit biztos tudok: BME-n és BGF-en van ilyen.
2011. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miskolci egyetemen is lehet halasztani. nem hallottam még róla hogy be akarják szüntetni...
2011. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
halasztani lehet, de mintha nekünk a pe-n két lezárt félév kéne hozzá, így rémlik... egyébként lehet intézményfüggő, tessék megérdeklődni
2011. jún. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebből annyi igaz, hogy nem mindenhol lehet rögtön az elején halasztani, de én úgy tudom, a legtöbb helyen lehet rögtön az első félévet is passziválni.
2011. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miskolcon pl. lehet halasztani, máshol nem tudom, hogy van ez. Indoklás, viszont mindenképp kell, hogy miért szeretnél halasztani.
2011. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos rögtön felvétel után kellett halasztanom ELTE fizikán és nem volt gond. Van egy megszabott idő, hogy meddig lehet bejelenteni minden egyéb nélkül (nálunk ETR-ben simán beállítod magad passzívra akár már első félév előtt), sőt ha már megy az iskola teszem azt egy hónapja akkor is szélsőséges esetben ha kérvényezed passzívvá tehetnek. Annyit hátulütője lehet ennek, hogy legalábbis itt ha jól rémlik egyszerre maximum 3félévet lehet halasztani, szóval ha tényleg csak egy évet halasztasz (2félév) akkor nincs gáz de ha nem kezded meg a 3. félévet akkor már vagy elkezded a 4-et (azaz mehetsz úgy második félévre, hogy egy rakat kredit megszerzésére nem volt lehetőséged és minden tantárgyból már fél év lemaradással veszel fel dolgokat) vagy jelentkezhetsz újra :)
2011. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!