Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha nem járok be...

Mi történik, ha nem járok be egyetemre, de a jogviszonyom még meg van?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron áttettek fizetősre, ezért az őszi félévemet passziváltam. A tavaszit viszont nem, de jött egy csekk hogy fizessem be a költségtérítést abban az esetben, ha aktív leszek. Nem állítottam a félévemet sem aktívra, sem passzívra, azóta nem is küldtek semmilyen levelet.
2011. jún. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, megkérdezed a tanulmányi osztályon. Szerintem valamelyikre be kell állítani, különben megszűnik.
2011. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ha nem veszel fel félév elején egy tárgyat sem, akkor a határidő lejártával automatikusan passzív félévre tesznek. Na már most ha ez nem történt meg, és aktív féléven voltál, akkor nem számít hogy bejártál-e avagy sem, teljesítettél-e avagy sem, perkálni kell. Egyrészt nézd meg neptunon/etr-ben, hogy passzív féléven vagy-e, ott mindenképpen feltüntetik, másrészt sétálj be a TO-ra és érdeklődd meg hogy mi a teendő.

Nálunk pl még vannak indexet ami "súlyosabb" mint a neptun, így ami abban benne van, az alapján javításra kerülhetnek a neptunra felvitt eredmények is. Ha valaki nem fizeti be a félévet, akkor nem kapja ki az indexét, ezáltal a félév nem lesz elismert. Hogy ezen felül jár e valamilyen következménnyel a nem fizetés fogalmam sincs, de gondolom nem engednek csak úgy el százezreket.

2011. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ha nem állítasz be semmilyet, akkor automatikusan passzívra raknak. Nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e.
2011. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem számít, ha nem ismerik el a félévemet, vagy kirúgnak mert azóta másik egyetemre (is) járok...csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e annak vmilyen következménye ha nem iratkozok ki?
2011. jún. 11. 23:50
 5/9 anonim ***** válasza:

ha úgysem számít miért nem iratkozol ki?

Inkább vállalod az esetleges kellemetlenséget, és következményeket, ha vannak? Nem ér annyit az a pár óra, hogy bemenj a tanulmányi osztályodra és normálisan elintézd?

2011. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem költségtérítéses lennél, akkor nem kéne nagyon aggódnod, hiszen a legtöbb helyen aktív féléven ha nem szerzel meg egy minimum kreditértéket, akkor kiraknak. Itt azért van félnivalód mert költségtérítéses vagy és fogalmam sincs milyen jogszabályok vonatkoznak az ilyen helyzetekre, de kétlem, hogy annyival elintéznék, hogy megszüntetik a hallgató jogviszonyodat és elnézik a százezres nagyságrendű tartozásodat. Ezt mindenképpen érdemes lenne megérdeklődni, és ha már ott vagy, és tudod hogy nem érdekel az az egyetem, akár rögtön ki is iratkozhatsz.
2011. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hehe. én is ugyanebben a helyzetben vagyok. elvileg szeptemberbe ki kell rúgniuk végre, mivel már megvolt az egymás utáni két passzív félévem. egyébként azért nem iratkoztam ki, mert a suli messze van a lakásomtól és nem fogok egy egész napot utazgatni egy csomó lóvéért, hogy végre kirúgjanak. telefonon azt mondták, hogy csak személyesen lehet kiiratkozni, pedig próbáltam elintézni. hát ez van. egyébként ha nem veszel fel tárgyat, akkor automatikusan passzív a féléved, így nem kell attól tartanod, hogy kifizettetnek veled valamit.
2011. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, megnéztem énis passzívon vagyok :) de akkor ugye azt nem csinálják, hogy szeptembertől aktív lesz a félévem, mert több passzív nem lehet? Amúgy énis azért nem iratkozok ki, mert sokat kellene utaznom...
2011. jún. 12. 15:46
 9/9 A kérdező kommentje:
Én megkérdeztem, levélben is ki lehet iratkozni, de alá kell irattatni a könyvtárral is hogy nincs tartozásom :S szóval mindenképp utaznom kellene, azt meg nem fogok.
2011. jún. 12. 15:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!