Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent a summa cum laude...

Mit jelent a summa cum laude diploma? Egyetemisták válasza érdekelne elsősorban.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem értem pontosan hogy van ez. A diploma jegyébe a szigorlatok és az államvizsga számít bele. Tehát ha ez mind 5-ös, akkor beszélünk summa cum laude-ról,vagy akkor, ha minden egyes kurzust jelesre teljesített valaki?


Előre is köszönöm a választ!


2011. jún. 10. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

akkor van summa cum laude ha maximális minősítést kapott, színjeles.

beleszámít az államvizsga eredmények, és azok a tárgyak, amik valamikor az indexben hátul voltak. Szigorlatok.

2011. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legjobb fokozat, lényegében ötöst jelent.

Beleszámít a szigorlat, alapvizsga, záróvizsga, és a diplomamunka is.

Nálunk (elte) 4,51-től van summa.

2011. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 4,51-től summa cum laude. Számít a szigorlatok átlaga, a diplomamunka, a záróvizsga (szóbeli, írásbeli, gyakorlat).

De szerintem TVSZ-ben benne van egyébként.

2011. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint úgy van, ahogyan gondoltam. Valaki mondta, hogy mindig minden kurzust jelesre kell teljesíteni, de azért ezt nem tartottam valószínűnek, mert ott vannak a tölteléktantárgyak és csak nem azon múlik már.


Köszönöm a válaszaitokat, mindenkit felpontoztam.

2011. jún. 11. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Pécsi orvosin nem csak szigorlati jegyeket néznek,hanem az összeset kollokviumi jegyeket is.
2013. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Az utolsót annyival kiegészíteném, hogy nemcsak szigorlatot és kollokviumot, hanem félévközit is néznek. Szóval mindent. Amiből nincs kollokvium, csak egy kis ZH-ra adnak jegyet, az is beleszámít. Minden. (POTE-hoz írtam)
2015. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Motorman válasza:
35%

Magna cum laude = Ötös átlaggal

Summa cum laude = Tanulmányai során végig színötös volt

2016. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 apafej71 válasza:
Nekem egy doki azt mondta, a Summa Cum Laude-snek van egy négyese, a teljesen kitűnő, az Gyűrűs.
2019. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jogon ez így néz ki, hogy summa cum laude = jeles a diploma minősítése, 5,50/51-től.

Amit többen írtak, hogy színötös a diploma, az a praeclare minősítés (kitüntetéses oklevél), ahhoz az kell hogy az összes félév átlaga 4,50/51, és az összes záróvizsga és a védés jegye ötös.

2023. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elírtam, a summa nyilván 4,50/51 (intézményfüggő), nem 5 :D
2023. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!