Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék átiratkozni a...

Szeretnék átiratkozni a mostani egyetememről egy másikra, hogyan tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Nem lenne fontos hogy most szeptemberben már ott kezdjek, jövő szeptemberben is tökéletes lenne. Szóval egy teljesen más egyetemre mennék, egy teljesen más szakra. Elintézhető ez iskolán belül a tanulmányi osztályon pl, valamilyen kérelemmel, vagy ha jövőre mennék át akkor úgy kéne jelentkeznem, mint érettségi előtt?
2011. jún. 7. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

válogass: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=30&keres..


de nem lenne egyszerűbb újrafelvételizni? én is azt tettem.

2011. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ezek között csak olyan van, aki iskolán belül vált szakot, vagy egyetemet vált, de a szak marad. ezek nyilván egyszerűbbek, átszámítják a krediteket stb. lehet maradok a sima felvételinél, mint érettségikor. azért köszönöm
2011. jún. 9. 03:33
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok: biztos nem csak olyanok vannak közte, mert csak én vagy 7-8 kérdésre elmagyaráztam, mivel én is váltottam egyetemet.


a dolog úgy működik, hogy fel kell venned az új suli TO-jával a kapcsolatot (de ne várj túl sokat), mivel minden egyetem maga határozza meg az átvétel szabályait. nyilván a nagyoknak nem kell ember, ők olyan szabályokat hoznak, amit ember nem tud teljesíteni, de kisebb egyetemek "kevés emberes" szakjaira át lehet jutni. én pl NYME TTMK-ra jelentkeztem volna át kémiára (PE vegyészmérnökről), azt mondták, hogy két teljesített félév, félévente min 20 kredittel és akkor átvesznek. de ha jól emlékszem, akkor is csak fizetősre. ezert inkább fogtam magam és újrafelvételiztem a fába...

2011. jún. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
eh. köszönöm szépen a választ, ezek után azt hiszem tényleg én is maradok az újrafelvételinél, mivel bkf-re mennék szie-ről:D
2011. jún. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!