Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha bölcsészkaron második...

Ha bölcsészkaron második tanári szakot választok, akkor arra is ugyanúgy kell jelentkezni, mint mesterképzésre? (Csak azért, mert a felvi.hu-n nem találok az ilyen 2. szakra ponthatárokat. )

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem arra gondolsz, hogy a főszakod mellé akarsz felvenni minor szakot?
2011. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha második,ún. minor szakot akarsz felvenni,akkor az nem a felvi.hu-n fog eldőlni,hogy felvesznek-e.Nálunk most van szakirányválasztás,és a neptun-rendszerben kell felvenni a szakirányt v. a második szakot.Többet is be kell jelölni,mert előfordulhat,hogy valamelyik nem indul.

Az intézmény dönti el,hogy bekerülsz-e az adott szakra,szakirányra és ők értesítenek majd,de ez a felvitől független ügymenet.

2011. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ti tanárnak tanultok? :) (lehetne pár kérdésem? :P)
2011. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, bár én csak tanultam, a 2. jól mondja!
2011. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban az egyetemre vonatkozóan. Mennyire nehéz megtanulni az anyagot? Keményebb a számonkérés, elvégre a jövő tanárairól van szó. Miért mondják azt, hogy csak azok mennek tanárnak akiket máshova nem vettek fel? Ha valaki elvégezte az alapszakot akkor miért baj ha mesterképzésben tanárnak tanul?

És egy picit más: Miért tanultok tanárnak? (most hirtelen ennyi pedig rengeteg kérdést fel tudnék tenni, pláne egy bölcsész szakos tanártanoncnak :P, érdekel a dolog)

2011. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát általánosságban elmondható, hogy nem könnyű az anyag :) Bölcsészkaron se, hiába mondják, hogy könnyű, ahova én jártam (ELTE töri) az nem volt egyszerű, számonkérés tanárfüggő, és azért mert tanárszakos leszel, nem fog különbözni a többi speckón tanulóétól. Viszont a minorrendszer eléggé hülyén van megcsinálva, alig fogsz vmit megtanulni a 2. "szakon", és valószínű óra ütközésed is lesz, főleg ha más karon veszed fel a minort.

Nem tudom miért mondják, hogy csak azok mennek tanárnak akiket máshova nem vettek fel.. és nem baj, ha mesterképzésen tanárnak tanulsz. Én azért tanultam tanárnak, hogy hasznosítható végzettségem legyen, mert történészből Dunát lehet rekeszteni...

2011. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én a minor szak felvételére gondoltam, köszönöm a választ. :-) Amúgy azért szeretnék tanár lenni, mert szerintem nagyon is jó dolog fiatalok között dolgozni, főleg, ha már nem fiatal az ember. :D Emellett pedig nem lehet rossz az sem, hogy egy kicsit hozzájárulhatok ahhoz, hogy a gyerekek tisztességes felnőtté váljanak. Az is nagy feladat, hogy a megszerzett tudást én adhatom át. Egyébként szerintem inkább azt mondják, hogy ÓVÓNŐNEK, TANÍTÓNAK, (nem pedig tanárnak) megy az, akit máshova nem vesznek fel. Sajnos ez az alacsony ponthatárok miatt tényleg sokszor így van, de csak azt tudom mondani, hogy mint mindegyik szakon, ott is van, aki komolyan gondolja, hogy gyerekekkel akar foglalkozni, nem csak egy diplomát megszerezni.
2011. máj. 30. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!