Az orvosin manapság tényleg divat a nagyképűsködés, mások lenézése?
elsőnek:
fizikából és kémiából kb. ugyan az van, mint az emelt szintű érettségi tananyaga? Mennyivel bővebb és/vagy másabb annál?
Nem az első vagyok, de válaszolok a kérdésedre:
Fizikát csak az elsőéves biofizika nevű tárgy fogja igényleni, de annak KÖZE SINCS a középiskolás fizikához, szóval valakinek hiába van OKTV helyezése ugyanott van, mint valaki egy középszintű érettségivel.
Az emelt kémiának nagyobb hasznát lehet venni, de ez is főleg első éven fog jól jönni az orvosi kémiához. A későbbi biokémia (2. év), majd klinikai biokémia (3. év) már teljesen másról fog szólni.
Röviden összefoglalva, az anyag 99,99%-ban másabb és 5000%-ban bővebb...
Nagyképű emberből pedig abszolút nincs több, mint más helyen. Az viszont tény, hogy az orvosira járók nem elhanyagolható része rosszul viseli, amikor valaki egy tipikus "büfé" karra (AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA! De pl. akinek heti 12 órája van) jár, de mondja hogy szerinte az sokkal de sokkal nehezebb (míg az egész képzésen 1db szigorlatuk sincs, és egyes tárgyak kisebb mennyiséget ölelnek fel, mint egy komolyabb orvosis ZH).
Mindenhol vannak nagyképű emberek. Igen, az orvosi is. Az már csak mellékes, hogy általában annak van a legnagyobb arca, akinek a jegyei nem is annyira fényesek.
Van olyan évfolyamtársam, aki OKTV helyezés miatt 480 ponttal jött, és egyáltalán nem néz le senkit. Kicsit fura fazon, de baromi segítőkész, és egyáltalán nem nagyképű.
De olyan is van, aki állandóan azt hajtja, hogy a bölcsészeknek milyen egyszerű, meg mi mennyit szívunk...
Azért fel kellene fogni, hogy egyrészt mindenkinek más a nehéz, másrészt pedig mindenkinek a saját gondja a legnagyobb. Önként választottam a szakot, nem kényszerített senki.
A középiskolai eredmény egyébként nem sokat számít. Van, aki tök sok ponttal került be, még sem teljesít túl fényesen, de olyan is van, aki épphogy bejutott, és tök jól teljesít.
Kedves kérdező, igazából orvosin a kutyát nem érdekli, hogy te mit csináltál gimiben. Maximum annyi számít, hogy beszélj angolul, és ne legyél hülye kémiából.
Szóval középiskolai érdemek miatt senki nem néz le senkit. Ráadásul orvosin tanulás terén egyetlen dolog számít, legyen meg az összes vizsgád! Nincs olyan, hogy tudásszint hierarchia. Tegnap tettem le az anatómia szigorlatomat, kettes lett, és elsőre sikerült. Az összes évfolyamtársam, akivel azóta találkoztam gratulált hozzá. Igazából onnantól fogva, hogy megvannak a vizsgáid senkit sem érdekel, hogy hányast kapsz, mennyit tanultál stb. A vizsgajegy nagyon szerencse kérdése, ráadásul hiába végzel summa cum laude, hogyha nem tudsz kommunikálni a beteggel, akkor nem vagy jó orvos.
Igenis van egy hierarchia. Én legalábbis SOTE-n ezt látom.
Persze nem a középiskolai teljesítmény alapján -és első évben még nem is nagyon alakul ki -, hanem az egyetemi teljesítményed után.
Ez nem jelenti azt, hogy a jobbak - én is közéjük tartozom, szóval tudom, miről beszélek - lenézik a gyengébbeket. Igaz, hogy egy-egy embert elkerülhetetlenül bekategorizáltam, mint gyengébb képességű hallgatót, de ezt nem éreztetem az illetővel, meg nem verem a mellem, hogy én milyen jó vagyok. Pláne, hogy azzal is tisztában vagyok, hogy a jó jegyhez sokszor rohadt nagy szerencse is kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!