Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jó ez a negatív légkör...

Miért jó ez a negatív légkör a középiskolákban?

Figyelt kérdés

Normális középiskolába én nagyon utáltam járni.Ha nem értél be 7,45re akkor három után kaptad az igazolatlant. Ha cigiztél és elmúltál 18 kaptad az igazgatóit szintén dohányzó igazgatótól, vadászták a cigiseket a suli területén belül és kívül is. Az iskolát csak engedéllyel és szülői felügyelettel lehetett elhagyni tanítási idő közbe 18 éven felülinek is igazolással is .Ha nem tökéletesen ünneplőbe voltál (pl színes ing fehér helyett) osztályfőnöki vagy igazgatói.Ezenkívül folyamat éreztetve volt hogy ne csinálj semmit a szabályok ellen mert rábaszol, mindenki mindenki ellen hangolva " ha nem mondja meg az osztály ki volt akkor mindenki igazgatóit kap "

Kinek milyen tapasztalatai vannak a szerintem szigorú középiskolai szabályokról és egyetért-e velük.


2011. máj. 10. 14:42
 1/5 anonim válasza:
Gondolom ez is hozzátartozik a társadalmi neveléshez. Beléd próbálják nevelni, hogy engedelmeskedj, légy "illemtudó", és ezeket meg is tudják magyarázni, szinte teljesen hihetően, mivel anno ők is ugyanúgy elhitték (ha nem is egyből, mára biztosan). Nagyon sok egyéb negatív hatás is van ezeken kívül, amiket felsoroltál, pl. a tanulás miatti stressz. A stressz, az idegeskedés tönkre tesz mindent. A sok dolgozat, a vizsgák, az érettségik, a többi gyerek viselkedése...ezek mind csak negatív dolgokat teremtenek általában, de mit is teremtenének ha maga a környezet negatív. Egyszerűen máshogy kéne hozzáállni az egészhez. Így olyan mint egy tömeggyártás. Most nem azt mondom, hogy antiszociálisnak kell lenni, meg bűnözni, egyáltalán nem erre akartam ezzel célozni, csak annyit akartam ezzel mondani, hogy túl kell látni ezen az egészen.
2011. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálunk inkább túl laza volt az iskola. 8:15-kor kezdődtek az órák, az ellenőrzőt csak attól vették el, aki 8:15 után érkezett meg. Igazolatlant nekünk is adtak, de percben mérték, nem alkalomban, tehát akkor járt ha összejött a 45 perc késés.. Cigizni nem lehetett a suli területén, de 13 óra után ki lehetett menni a suli elé, mivel ekkor volt vége az 5. órának talán (vagy hatodiknak, nem tudom..), és volt akinek az volt az utolsó órája ugye.. a portás meg nem kérdezett rá ugye hogy melyik osztályba jársz, miért mész ki... Az ünneplőért sem kaptunk semmit, egyik ofőm volt hogy csúnyán nézett, de ennyi.. Meg semmi más nem jut eszembe, hogy jajj de rossz lett volna, volt 1-2 szemét tanárunk, de az hol nincs?
2011. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért, h megtörjenek és engedelmeskedő birkát neveljenek a szerencsétlenekből.

Én 1 éve végeztem, és az utolsó gimis napom a legboldogabb is volt egyben.

2011. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én hetedikes vagyok egy kisgimiben, és azét kaptam osztályfőnökit mert azt mondtam b*zzmeg, és nem is órán, hanem szünetben-.-", a másodikat mert megszólalt a telóm, igazgatóit meg azért, mert ceruzákból várat épitettem ofőin xD..
2011. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bizonyára a te sulid a szigorúbbak közé tartozik, mert nincs mindenhol ennyire vasszigor. De abban egyet kell értsek, hogy mindez a megregulázásra irányul, hogy betörjenek, hogy a poroszos rendszernek eleget tegyenek, hogy uniformizálják az embereket, hogy elnyomják az egyéniséget, a tehetséget, hogy az emberek a tekintélynek és ne az értelemnek hódoljanak. Mo.-n igen bevett rendszer, a másik véglet is a totális bomlasztást szolgálja. A felsőoktatás is legalább ennyire rossz,de azért ott mégsem bánnak veled teljesen úgy, mint egy pórázra köthető korccsal. A tömegoktatás pedig arra is kiváló, hogy az integráció vélt jótékony hatásaival ellentétben az emberekben mérhetetlen feszültségeket keltsenek, illetve hogy elmélyítsék a közöttük lévő ellentéteket és konfliktusokat. Én egy olyan osztályba jártam, ahol mintha eszerint lett volna megtervezve az emberösszetétel. Persze ebbe a szak is sokat számított(és a felvételhez kellő pontszám). Mondanom sem kell, nem voltunk túl összetartó osztály, sőt, az általános jelenség inkább az volt, hogy a jobbakat, a kompetensebbeket lehúzták a nemtörődöm idióták. De azért még van remény, ha az embernek kinyílik a szeme.


Rendkívül örülök, hogy kikerültem ebből a megalázó, embertelen rendszerből, amelyet középiskolának neveznek. Sok mindent tanultam ott, de a zöme sajnos nem a tananyaggal volt kapcsolatos.


De most még itt van az érettségi borzalma. És most várom az ÁVÓ-t a hszemért.

2011. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!