Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés másik szakra...

Átjelentkezés másik szakra (BME)? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem BME-n, de idei felvételin jelentkeztem egy másik szakra. De amit most kezdtem, azt már nem kívánom folytatni, viszont nagyon kevés kreditet teljesítettem. Az egyik kérdésem, hogy ez lehet-e hatással a következő szakomra. Továbbá, hogy jelentkezzek le, hogy a akkreditáltatni tudjam a tárgyaimat? Várjam meg a beiratkozást?
2011. máj. 10. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogyha most vannak olyan tárgyaid amit a másik szakon akkreditáltatni tudsz,tudnál (nézd meg a tantervet), akkor azokat a tárgyakat még csináld meg, és majd a a vizsgaidőszak után iratkozz ki. Ezt a tanulmányi osztályon kell megtenned. Egyébként nem lesz hatása a másik szakodra, legfeljebb annyi, hogy mivel az államilag támogatott félévek száma 7+2 7 féléves képzésnél, illetve 6+2 6 féléves képzésnél. Ha nem tudod ezen idő alatt befejezni az új szakodat amin szeptembertől kezdesz, akkor az utolsó félévben, félévekben tandíjat kell majd fizetned. Egyébként az nem átjelentkezés hanem újra felvételi más szakra. Az átjelentkezés az az amikor az egyetemre nyújtaszz be kérvényt hogy vegyenek át más szakra és majd eldöntik hogy átvesznek e .


Egyébként átjelentkezni akkor szoktak, ha valaki ugyanazt a szakot akarja folytatni csak más egyetemen, esetleg más szakot ugyanazon az egyetemen. De ugyanez elérhető új felvételi eljárással is.

2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. máj. 16. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!