Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám visszaszorítani...

Hogyan tudnám visszaszorítani a vizsga előtt idegességemet?

Figyelt kérdés

Hétfőn szóbeli szakvizsgám lesz. Rosszul vagyok. Úgy érzem, hogy nem tudok SEMMIT, annak ellenére, hogy tanultam most is, egész évben... :S

Szerintetek majd ott "előjönnek" a dolgok? :S


2011. máj. 7. 18:31
 1/9 anonim válasza:

Minden tételt mondj föl hangosan, és ha nem kell belenézni a papírba, pipáld ki. Ha bele kell nézni, mondd föl addig, amíg kívülről nem megy. Vasárnap délután az egészet mondd föl újra, ez már gyorsan fog menni. Ha hallod a saját hangod, tulajdonképpen a vizsgaszituációt gyakorlod, és lesz önbizalmad élesben is. Gondolj arra, hogy te minden tőled telhetőt megtettél, a többi már nem rajtad múlik. A vizsgán majd úgyis arra az egy tételre gondolsz, amit kihúztál. Amikor kidolgozod, mindent írj le, amit megtanultál, utána pedig tűnődj el, hogy a saját tapasztalataid, élményeid alapján nem tudnád-e valamivel színesíteni, kiegészíteni. Ha kidolgoztad a tételt, megnyugodhatsz, már biztosan nem lehet semmi baj, mert ha más nem, felolvasod. De azért igyekezz magabiztosan, hatásosan előadni. Ha valamiről nem tudsz, akkor arról ne beszélj, egyszerűen hagyd ki. Amit jól tudsz, azt mond határozottan, lehet részletezni is. Igyekezz leplezni, ha ideges vagy, vagy, ha nem a legjobb tételt húztad ki. Amúgy a tanárok biztosan segíteni fognak, nekik is az az érdekük, hogy jól felelj.

Az az érzés, hogy nem tudsz semmit, teljesen természetes, én is ezt éreztem az érettségi előtt, és aztán jeles lett. Nyugi, menni fog!

2011. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kedves vagy! :)
2011. máj. 7. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csütörtökön vizsgáztam. Kőzetfelismerés. Egyetlen egyszer láttam a követeket, amiket utána fel kellett ismernem, elmondanom a jellemzőjüket, előfordulási helyüket, keletkezésüket stb. Ha tévesztesz, félév ismétlés javítási lehetőség nélkül, mondván, hogy ezt az embernek álmából felébredve is fújni kell. Én annyira ideges még tán érettségi előtt sem voltam mint most. A vizsga előtt már össze vissza kavartam mindent, kétségbe estem, hogy nem tudok semmit, akkor csak mégjobban pánikoltam... aztán amikor leültem a teremben az asztalhoz, és előttem voltak a kőzetek, akkor egy pillanatra megálltam, vettem egy mély levegőt, elmondtam magamban, hogy "NYUGIII!!!", közben kifújtam, és nyugodt fejjel próbáltam nem kapkodva összeszedni a gondolataimat. 5-öst kaptam, és hihetetlenül boldog voltam, szóval szerintem ne aggódj, próbálj higgadt maradni, mert ha pánikolsz, az csak ront a helyzeten :) Amit egyszer megtanultál, azt próbáld hitelesen összeszedetten előadni, mintha veled szemben állna a vizsgáztató tanár... ha így megy elakadás nélkül, akkor vizsgán is menni fog :)
2011. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Az a gáz, hogy év közben minden ment (talán négyesem sem volt egész évben, csak ötös), és most kétségbe ejt az érzés, hogy úgy érzem, üres az agyam. :(

2011. máj. 7. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Néha én is azt érzem, h nem tok semmit, pedig milyen sokat tanultam rá, de van, h nem gondolkozok, csak egymás után jönnek a szavak, néha furcsálom is, h miért mondom xD

Azt csinálom, amit az első hozzászóló írt, h hangosan mond fel :))


Sok sikert a vizsgádhoz!! Menni fog és csak pozítívan ;)

2011. máj. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
53%
Más is így érzi ilyenkor. Lehet, legjobb lenne, ha lefeküdnél aludni.
2011. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :$ :))))
2011. máj. 7. 19:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért aludnék még? :D
2011. máj. 7. 19:47
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Igyál egy feles rumot az egészségedre... XD az lenyugtat
2011. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!