Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni egyetemen egy...

Mit lehet tenni egyetemen egy ilyen tanárnál?

Figyelt kérdés
Az emberek több, mint felét meghúzza, látványosan kivételezik, a zh-kat ki sem osztja, úgy odadobja a jegyet. Jelenleg 2 zh után én is bukásra állok, lesz egy 3. zh is az egész évi anyagból, de úgy érzem, nem fogom tudni megcsinálni ennél az embernél. 53-4%-tól kettes, hallatlanul nehéz feladatok, amiket soha nem magyarázott el. Különtanárt eddig még nem találtam. Ráadásul még sok tárgyat ő fog tanítani. Hogy lehet ezt átvészelni, mennyit tanuljak, ha még több napos tanulás sem elég, hogy egy zh sikerüljön? Nagy részt csak azoknak sikerült eddig, akik a tárgyat már középiskolában évekig tanulták. Hogy lehet megcsinálni egy ilyen nehéz tárgyat? Tippek? (Egyébként másból 3-as,4-es,5-ös vagyok.)
2011. máj. 3. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert te megbuksz, még nem a tanár a szemét.

Az miért probléma, hogy 53-4%-tól van kettes? A legtöbb főiskolán és egyetemen ez a megszokott, sőt sok tárgyból 60% a minimum...

Nálunk statisztikából 100 emberből csak 30-nak sikerült a vizsgája és persze a többség szerint a tanár a sz.r, mert semmit nem magyaráz el, amit pedig igen, azt sem lehet megérteni. Persze sok embernek nincs kedve napi 10 órákat tanulni és éjszaka ébren lenni, könnyebb a tanárt hibáztatni...Szerintem ez nagyon szánalmas.

2011. máj. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azért járok NAPPALI tagozatra, hogy otthon egész nap csak tanuljak. megértem, hogy gyakorolni kevés az idő. De hogy még el sem magyarázza gyors, aztán félév végén meg kiadja az összes órát, hogy végeztünk az anyaggal?! Én nem ezért járok nappalira. Ha otthon akarnék mindent, de mindent megtanulni, megérteni, begyakorolni, akkor levelezős lennék.
2011. máj. 4. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért lásd be, tanulni, gyakorolni kell. Mondjuk 2-3 hetet, minden du. 2 órát. Az semmi az életből.


Első válaszoló: nekem az egyik tanárom pont ilyen. Megvallom, én sem hittem, csak amikor hallottam a barátnőm felelni nála. Tudta az anyagot meg minden (együtt is tanultunk) és 2 mondat után kirakta. Mondjuk nála én vagyok az egyik "kedvenc" (bár tény, hogy teszek érte eleget és sokat tanulok, meg ilyesmi). Bár azt mondják, hogy ő a külsőre megy inkább: nem díjazza a túl "vad" emberkéket, inkább a konzervatívabbakat és barátnőm bizony nem épp a fehér ing-fekete nadrág a vizsgára típus...


Szóval sajnos vannak ilyen tanárok, igen. Tudnék még mesélni...

2011. jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!