Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy javítsam az egyetemi...

Hogy javítsam az egyetemi tanulmányi eredményemet?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, most vagyok másodéves. (A szakom inkább elméleti.) Az előző félévek eredményével annyira nem vagyok elégedett és ezen szeretnék változtatni.

Elsősorben tippeket kérnék, hogyan javítsak az eredményeimen? Ti hogy csináljátok? Mit kéne másképp tennem?


2011. máj. 1. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulni?!
2011. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Többet kéne tanulni... Nem igen értem a kérés lényegét.
2011. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a tanulmányi eredményeken?

Szerintem benne van a nevében...


Ha arra vagy kíváncsi, hogy hogyan kell tanulni, akkor bocs, de ennyi idős korra már mindenkinek ki kellett volna alakulnia, hogy neki hogyan a legjobb, kívülről nem nagyon lehet tanácsot adni, mert ez emberenként változik

2011. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amúgy megértem a kérdést mert én is úgy érzem nem hatékony a tanulásom, nem tudok megfelelő módon tanulni. Valamit rosszul csinálok.. Amikor olvasgatom az anyagot mindig úgy érzem minden világos, értek, tudok mindent de a vizsgán mindig kiderül hogy nem!
2011. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ezen tényleg a megfelelő tanulási módszer megtalálása, vagy egy új "kifejlesztése" tudna segiteni. Hatékony működőképes módszer nélkül nem megy. Nagyon fontos a megfelelő időbeosztás, és a "tiszta fejjel" tanulás. Ha úgy ülök le, hogy mások jár az agyam nem tudok az anyagra figyelni mert valami nyomaszt, problémákra koncentrálok nem az anyagra akkor csak az időm fecsérlem a tanulással.
2011. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elolvasod, pihensz, majd fogsz egy lapot (vagy mint én, egy word dokumentumot) és elkezded szépen leírni (gépelni) amit tudsz. Megnézed az anyagot, és ami kimaradt azt még hozzáírod a saját szavaiddal 1 olvasás után. Ezután újrapróbálkozol rövid idő elteltével. Addig nézd meg a kedvenc oldalaidat, stb. Nekem bevált, igaz, én "gyakorlatiasabb" egyetemre járok, de 200 A4-es oldalnyi elméletet (100-100 zh-nként) így tanultam meg.
2011. máj. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!