Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Dunaújvárosi Főiskolát vagy...

A Dunaújvárosi Főiskolát vagy a Műegyetemet érdemesebb választanom?

Figyelt kérdés

Most 11. osztályos vagyok itt Dunaújvárosban. Szakközépiskolában tanulok gépészetet és gépészmérnökin akarok továbbtanulni. A Főiskola abból a szempontból nyerő, hogy helyben van, van is szak, azon belül lehet mechatronikát választani, és a 12. év végi + az érettségit számítják be. Azért jó, mert most egy kicsit rontottam pl. matekból és töriből és 3 leszek ezekből év végén. Viszont a hátránya (elvileg), hogy ha pl. elvégzem akkor nem biztos, hogy van esélyem a cégeknél állást szerezni, mivel inkább a BME-n végzett fiatalokat veszik fel a hírneve miatt. Úgy hallottam, hogy a DUF-on a tanárok kézségesebbek a diákokkal, nem szivatják őket. (Persze javítson ki valaki ha ez nem így volna!)

A Műegyetemet azért választanám, mert sokan ezt dícsérik, ajánlják, de úgy hallottam, hogy ha valaki bekerül, annak nehéz sora lesz, mert a tanárok "szivatósabbak" és igazán nem is érdekli őket, hogy te érted-e az anyagot vagy sem, és ha segítségre lenne szükséged nem valószínű, hogy kapsz, mert nincs is ideje rád. :P Szóval egyszerűen lehetetlen döntést hoznom, nem szeretnék pórul járni :( Félévkor az átlagom 3.8 volt is most év végén nem lesz rosszabb, de nem is hiszem, hogy el tudom érni a 4-est. De ha csak az érettségi tárgyakat nézzük, akkor most év végén jó lesz: matek: 3, töri: 3, angol: 5, irodalom: 5, nyelvtan: 4 vagy 5 + a következő évet teljes erőmből végigtanulom!


Röviden a kérdésem:

A "gyenge" jót vagy a "színvonalas" rosszat érdemesebb választani?


Köszönöm a válaszaitokat!


18/F


2011. ápr. 26. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Dunaújváros??????? Hol van az a BME-hez képest??? Azért ha el akarsz helyezkedni, fontos, hogy színvonalas suli válassz, és ne olyat ahol csak lébecolni lehet.....
2011. ápr. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bme-n azért szivatnak mert nagyon sokan járnak oda, és ezért meg kell szűrni a diákokat. Ez is egy biztosíték a munkáltatók számára, hogy aki viszont elvégzi az biztosan érti a dolgát. A DUF pedig nyílván nem olyan népszerű, ezért nem is nagyon akarják a tanárok kiszórni a diákokat, hiszen akkor még kevesebben járnának oda, ez pedig azt jelzi a munkáltatók felé hogy bárki elvégezheti, ergo nem biztos hogy valóban szakképzett ember az aki elvégzi. Ja és attól hogy a tanárok nem segítenek, nem jelenti azt hogy a több széz felsőbbéves sem fog.


Egyébként nem akarok csipkelődni, de matek 3-sal biztos hogy gépészmérnökire akarsz menni?? Ahogy látom pont inkább a humán tantárgyakból vagy ötöts... Fizikából milyen voltál?

2011. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tavaly 4-es voltam csak idén rengeteg váltás volt tanárok terén és a mostani igazából csak ledarálja az anyagot és kész.. fizikából is 3-as voltam.. 4 még lehetek matekból, csak ez az időszak bekavart...
2011. ápr. 27. 14:12
 4/8 A kérdező kommentje:

biztos :)

a szaktantárgyak mennek, az AutoCAD a kedvencem és valahol ezen a területen akarok dolgozni..

2011. ápr. 27. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ÓE a SZIE vagy a SZE sokkal jobb döntés lenne. A BME túl erős (egyáltalán be tudnál kerülni pontok alapján?) a DF meg nagyon gagyi.
2011. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

17 ponttal lenne kevesebb az előírtnál.. Csak azért mertem írni, mert talán protekcióval bekerülhetnék, ami persze nem garantált, de meg lehet próbálni..


Megnéztem az Óbudai Egyetem honlapját, a ponthatárok nem voltak vészesek (300 volt a gépészmérnöki) érdekes, hogy a mechatronikai kevesebb :S de azt hiszem tudom hogy lesz a sorrend


1. BME (amire nincs sok esély)

2. BMF

3. SZIE


így jó szerintetek?

2011. ápr. 29. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Így tökéletes. Azt tudnod kell, hogy az ÓE sem künnyű.A ponthatárok nincsenek az egekben, de 2. félévre csak az emberek fele marad bent, a többi vagy kiiratkozik, vagy passzív félévre megy, szóval tanulj majd szorgalmasan hétről hétre nehogy lemaradj! EGyébként nem baj ha nem felvesznek a BME-re . Egy OE-s vagy egy SZIE-s diplomával is lesz állásod, persze csak ha elvégzed....
2011. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


Nem szeretnék variálni, de megcserélném az utolsó kettőt. Gödöllő szimpatikusabb, amit az iskoláról írnak és maga a hely is vonzó.

2011. ápr. 29. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!