Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a nyelvizsga miatt nincs...

Ha a nyelvizsga miatt nincs még meg a tanári diplomám, attól hivatalosan lehet már tanítani?

Figyelt kérdés
Megvan a szakdolgozat, államvizsga, megkaptam az igazolást is, hogy elvégeztem az iskolát.
2011. ápr. 26. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Határozottan nem. Lásd közoktatási törvény. Úgyhogy húzzál bele!
2011. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy szabály tiltja-e, mindenesetre több embert ismerek, aki így tanít már évek óta. Az iskolának még meg is éri, mivel így kevesebb bért kell fizetnie, ugyanannyi, vagy inkább több munkáért. Nyelvvizsga és így diploma nélkül nem nagyon feleselhet a kezdő tanár, ezért minden különfeladatot rájuk osztanak.
2011. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen én is vmi hasonlót olvastam, hallottam, h így annyi a hátrány, hogy talán nem közalkalmazotti státuszban vesznek fel, és nem kell a netto 100-t kifizetni.

Első válaszoló írására átfutottam az oktatási törvényt, de nem igazán találtam semmi idevonatkozó rendelkezést.

2011. ápr. 26. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy felvesznek diploma nélkül is, de ha válogathatnak, akkor biztosan olyan embert választanak, akinek van diplomája.

Másrészt mivel neked még nem lesz egyetemi végzettséged, a besorolásnál is annyival lejjebb leszel sorolva.

És persze diploma nélkül nem lehet érettségiztetni.

2011. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Az első vagyok. Pedig világosan kiolvasható a 16-17. §-ból. Végzettséget, szakképzettséget az oklevél igazol. A 127. § (10) bek. szerint az utolsó éves hallgató is alkalmazható a tanulmányai végéig, viszont aki már befejezte a tanulmányait, csak nyelvvizsgája nincs, az a két szék között a pad alá esett, mert arra a 127.§ sem vonatkozik.


Az más kérdés, hogy hol mit csinálnak illegálisan.

Érettségiztetni meg annak van joga, akinek tanítani is van. Na most a kormányhivatal buzdítja az elnököket, hogy ellenőrizzék a tanárok oklevelét, és ha egy ilyen ellenőrzésen derül ki, hogy valakinek nincs meg, és ezt az elnök jelenti a kormányhivatalnak, akkor az mindenkinek nagyon ciki, és még egy másik tanárt is hirtelen ki kell jelölni a csoporthoz, aki nem tanította őket, és ez velük is kitolás.

2011. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
érettségire amugy sem készíthetnék fel, mert csak főiskolai diplomám van ami ha jóltudom, általános iskolában való tanításra jogosít fel, meg középiskola első két osztályára (ugy meg középsuliba ugy sem vesznek fel)
2011. ápr. 26. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:

14.45-ös: Ne már! Mi van itt, besúgórendszer? Visszamentünk a történelemben néhány 10 évet?

Férjem is érettségi -elnökösködik, de soha senki sem várta el tőle, hogy diplomákat ellenőrizzen és felsőbb hatóságnak jelentgessen. Ne röhögtesd már ki magadat!

2011. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Talán majd akkor megyünk előre néhány évtizedet, amikor az ellenőrzés és a besúgás közötti különbség mindenkinek világos lesz. Pici fogalmi zavar is van benned, hiszen besúgásról definíció szerint akkor beszélhetünk, ha az adott körbe tartozó ember jelentget valamit a hatóságoknak, az elnök pedig nem az iskolához tartozik, hanem a kormányhivatal küldi oda pont azért, hogy ellenőrizzen. Megvan ennek az értelme, és igen, vannak ilyen kérések a hivatal részéről, úgyhogy ne sértődj meg annyira. De én csak a tényeket írtam le, velem ezen kár vitatkozni.
2011. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!