Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fontos hogy miről...

Mennyire fontos hogy miről írok szakdogát?

Figyelt kérdés

tehát: kettő dolog is van a szakirányban: x és y. így van megnevezve.

én leginkább x - el szeretnék foglalkozni a szakmát illetően.

y- ból kiválasztott témáról viszont könnyebb lenne megirni számomra.

ha x ről irnék akkor tanulmányoznám, azt amivel foglalkoznék, ezért jó lenne , de nehezebb. ha nem erről írok akkor talán van esély, hogy majd suli után nézzek utána neten akárhol, tehát talán nem vészes...

nem tudom mennyire érthető...mit javasoltok??

azt gondolom hogy nem befolyásolja h hova vesznek fel..csak hát..

ha vmi nem vili kérdezzetek vissza...lehet össze vissza irtam de ezen rágodok napok óta, el kell döntenem:S


2009. márc. 4. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem lenne aránytalanul nehezebb, akkor én az x-et választanám. Ha érdekel a téma, könnyebben is megy az írás- szerintem.
2009. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem válaszd nyugodtan a könnyebbiket. A legtöbb munkaadót nem az érdekli miről irtad a szakdolgozatodat. Én jelenleg teljesen más területen dolgozok mint amiről a szakdolgozatomat írtam. Anno én is egy olyan témát választottam amiről könnyen tudtam írni, anyagot találni hozzá és szívesen is csináltam.
2009. márc. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az alapján döntenék, hogy mennyi irodalmat lehet találni x-hez vagy y-hoz. Az se jó, ha alig van valami, az se, ha rengeteg van, mert akkor meg belefulladsz (mint most én a saját dolgozatomba :-)))

Egyébként még nem kezdted el írni? Mikorra kell leadnod?

2009. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszaitokat!!


nem kezdtem el írni, mert jövőre leszek végzős, de most el kell döntenünk, és beszélni tanárral hogy fogadni tud-e .

most nagyon hajlok az Y felé.

gondolkodtam és x ezt igazábló gyakorlatban lehet megtanulni, és hiába keresek fel a környéken ebben dolgozó embereket, ha valószínűleg elköltözök.

ha meg is írom Y ból, X et még akármikor tanulmányozhatom, és remélem csak aza lényeg h értsek hozzá, nem az h ebből írjak szadogát....

+ mi van ha most tényleg egyikfelé húznék, jövőre meg mást akarnék???

meg akarhatok mást két év múlva is...

ugye nem kötik szakdogatémához h mit csinálok majd ha dolgozok....???? én úógy gondolom nem, de tpasztaltokra lennék kiváncsi

2009. márc. 5. 12:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Kötni biztos nem kötik. Nem tudni, mit tanulsz, de van néhány terület, ahol jó eséllyel pályázol ahhoz hasonló állásokra, amiből szakdolgoztál (kutatási területek).
2009. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Néhány érv-ellenérv:


1. Alapvetően senki nem nézi, hogy miből írtad a szakdolgozatod, ebben teljesen igazad van

2. DE azt se nagyon nézik, hogy hányasra írtad meg :), szóval, ha esetleg emiatt egy jeggyel rosszabra írod meg, az se hatalmas gond, ellenben sok dolgot megtanulsz a témáról.

3. Ha X-szel fogsz foglalkozni, akkor azt munka közben úgyis megtanulod és jól jöhet, ha mellette Y-hoz is értesz.

4. Ha van külső konzulensed, aki a szakmában dolgozik, akkor (szerintem) mindenképp X-szel érdemes foglalkozni, mert segíti a későbbi elhelyezkedést, én konkrétan szakdoga írás közben leszerződtem oda ahol most dolgozom, ami azért igencsak nagy szerencse.

5. Az előbbi érvényes akkor is, ha esetleg szakdolgozatoddal elmész valamilyen konferenciára előadást tartani (nem tudom, milyen szakod van és nálatok vannak-e ilyenek), itt felfigyelnek rád azok, akik ezzel a témával foglalkoznak és megint csak segíthetik az elhelyezkedést...

6. Ha egy téma nehezebb, azt általában az értékelők is tudják, és plussz pont az, hogy bevállaltad, ráadásul több dolgot tudsz róla írni...


Nos így hirtelen ennyi jutott eszembe, azaz, ha jól számolom 4:2 X javára...


De alapvetően azt mondom hallgass a "szívedre", mert úgyis az a lényeg, hogy szakdolgozat írás közben legyen kedved a témával foglalkozni, máskülönben lehet nehéz, lehet könnyű, úgyse fogsz vele haladni.

2009. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a nehezebb utat választottam, mert azzal a témával szerettem volna foglalkozni és bár nem egészen sikerült ( vagyis most már folyamatban van) ,de mikor többen pályáztunk a jelenlegi munkámra a munkáltató megkérdezte ,hogy mi volt a témám és mivel komoly volt ezért gondolom ez is nyomott valamit a latban.
2009. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek. úgy érzem meg kellene próbálnom x-et akkor is ha nehezebb:S

már lefoglaltam egy tanárt, aki passzol mindkét témához így ezzel már nincs gondom.

2009. márc. 14. 16:58
 9/9 A kérdező kommentje:

hm hát megvan a tanár,és mindkettőhöz ért, szóval majd segít ebben ő is már...tanár miatt volt lényeges

köszi

2009. ápr. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!