Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakdolgozat védésekor...

A szakdolgozat védésekor mindig azt a jegyet szokták megadni a szakdolgozatra, amit megajánlott a konzulens?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy külső bíráló (opponens) nagyon lehúzta a szakdolgozatomat (közepest adott rá), viszont az államvizsgán nagyon jól megcáfoltam a bíráló érveit, ezért a vizsgaelnök feljavította jelesre. A konzulenseim (külső és belső) nekem nem bírálták, csak annyit írtak rá, hogy beadható.
2011. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
9%
Hogyan engedhetted meg ? Ne viccelj, hát nem készűltéál fel jól a témából ?
2011. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, de ha legalább 3-ast ajánlottak, akor meg már nem bukhatsz. Sőt olyanról is hallottam, hogy csak 1 jegyet ronthatsz, de szerintem ez nem igaz, mert úgy olvassák fel a végén a jegyeket, hogy "szakdolgozat 5, védése 3" és akkor végülis 4-est kapsz. Nálunk így volt. És nálunk úgy volt, hogy kaptam egy opponenst, aki elolvasta előtte aszakdolgozatot és volt még 2 ember (valójában az enyémen legalább 15-en voltak benn, de a többiek nem szóltak bele az értékelésbe, csak kíváncsiskodtak), akik nem olvasták, és nekik előtte ki kellett fejtenem, hogy miről írtam, úgy, hogy értsék, majd ezekután az opponens belekérdezett részletekbe is, meg olyan dolgokba, amik szerinte nem voltak annyira kifejtve, hogy tudom-e. Amúgy szerintem ez nem para, mert ha te írtad a dolgozatot, akkor úgyis elmerültél annyira a témában, hogy ha nem is tökéletesen, de valamit minden kérdésre tudsz válaszolni. Persze mindenkitől lehet olyat kérdezni, amit nem tud, de általában azért a szakdolgozatnál már nem az a céljuk, hogy szivassanak.
2011. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem. A védés az egy másik jegy. Azt arra kapod, hogyan mutatod be a szakdolgozatodat, hogyan válaszolsz a felmerülő kérdésekre, satöbbi.

Az pedig szakonként változik, hogy mennyire veszik véresen komolyan a védést. Tudok olyan szakot, ahol benn van az egész tanszék és minden témavezető személyes ügynek veszi a szakdolgozóit, de például nálunk senkit sem érdekelt nagyon, hogy mit is mondok róla.

2011. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nálunk nem kell ppt-zni. az opponens fog kérdéseket feltenni.

az opponens nagyon le szokta húzni a dogát az értékelésben?

és amikor kifejted a kérdésire adott válaszaidat?


ja, és az opponenst általában a sulin belülről választják?

2011. ápr. 12. 17:44
 6/6 anonim válasza:
100%
Én eléggé összecsaptam a szakdolimat (akkor derült ki, hogy babát várok, úgyhogy nagyon nem ott járt az agyam :)), így a konzulens csak kettest adott rá. Viszont a védés után feljavították hármasra, mert az opponensnek tetszett a beszélgetésünk. :)
2011. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!