Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a pszichológiát választ...

Megéri a pszichológiát választanom?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam arról, hogy a bölcsész kar nem ad megfelelő képzést az elhelyezkedéshez. Többek között itt írtátok, ezért úgy gondoltam kicsit máshogy is felteszem a kérdést.

Én pszichológus akarok lenni és nemrég néztem utána a lehetőségeimnek.Én egyáltalán nem látom könnyűnek, mint ahogy azt páran mondták. Szeretném ezt csinálni, szeretek az emberekkel foglalkozni és segíteni nekik. De persze nem utolsó szempont, hogy el is tudjak majd helyezkedni... Szóval: Menjek? Ne menjek? Légyszi indokot is! Akármilyen véleményt szívesen fogadok.


2011. ápr. 3. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most jártam egy félévet pszichora, nagy reményekkel vágtam bele, de egyszerűen nem kötött le, nem éreztem azt, hogy a bennem lévő potenciált kihasználja a szak, úgyhogy én otthagytam.
2011. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én szerelemből végeztem el a bölcsész szakot, sosem dolgoztam a "szakmámban".


HA neked viszont tényleg ez a vágyad, akkor vágj bele... de tudnod kell, hogy pszichológusból is rettentő sok van...lehet nem tudsz úgy (annyiért) elhelyezkedni, ahogy szeretnél..

2011. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hát igen mind a két válaszról gondolkodtam...úgy értem eszembe jutott, hogy hosszú távon leköt-e majd és az elhelyezkedést már említettem. igazából még van időm megfontolni de úgy éreztem jobb előre gondolkodnom

köszi a válaszokat:)

2011. ápr. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!