Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha már van pedagóg...

Szerintetek ha már van pedagógusdiplomám, megúszhatom az alkalmasságit óvodapedagógus szakra?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek, mint gyógypedagógus. Nagyon megszerettem a kicsiket, és szívesen elvégezném az óvodapedagógus szakot is. Azt tudom, hogy aki tanítói vagy óvónői diplomával jön gyógypedre, kedvezményeket kap. Nyilván én is egy csomó tárgyat el tudok majd fogadtatni, de nem ez lenne a lényeg, hanem hogy ne kelljen tesi alkalmasságira mennem, mert ott tuti elbuknék...egyszerűen béna vagyok ahhoz, hogy kézen álljak meg szekrényugrást csináljak..ezek már gimiben sem mentek, azonban nem gondolom azt, hogy ettől alkalmatlan lennék a pályára.


Mit gondoltok? Esetleg tapasztalat?


2011. márc. 1. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor a google-be beirtam, tobbek kozott ezt talaltam: [link]

Itt nem ugy tunik nekem, mintha mentesulne az aki gyogypedagogiat vegzett, hanem csak az ovodapedagogus szakkozepiskolat vegzettek, meg azok akik masik suliban megcsinaltak az alkalmassagit ugyanerre a szakra.

Amugy en nem tudom mennyire durva ez a tesi alkalmassagi, de azert nem hinnem hogy lehetetlen megcsinalni, ha nincs valami testi fogyatekod vagy ilyesmi. Ha kozepiskolaban sem buktal meg tesibol, akkor itt sem hinnem hogy gond lenne. Addigra is gyakorolj otthon. :)

2011. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!