Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy menjek át magyar érettségin?

Hogy menjek át magyar érettségin?

Figyelt kérdés
Esetleg ha van olyan, aki nagyon gyűlölte a magyart középiskolában és emellett soha nem tanult belőle semmit, nem érdekelte, de mégis átment a mostani rendszerben, leírá, milyen módszerekkel tette? Ötletek merítéséhez kellene...
2011. febr. 22. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Bluetooth-os mobillal csalnak a profik.
2011. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

a mobilokat elveszik:)

amúgy az első részéhez egyáltalán nem baj, ha nem tanultál, ha nem vagy nagyon buta és tudsz értelmezni szövegeket és kérdéseket akkor nem lesz gond. kettest simán össze tud hozni mindenki.

2011. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
kösz.....naggggyon nagyyyyyon kössz....
2011. febr. 22. 21:53
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az írásbeli része semmiféle tanulás nélkül lett 90%-os. Oda nem kell lexikális tudás mivel szövegértésre, jó érvelési és fogalmazási képességre van csak szükség, ami részben a logikától függ, részben attól hogy mennyit olvastál és/vagy nyelvérzéktől. A szóbeli részre meg be kell vágni
2011. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
a tételeket, amiket a legtöbb intézményben ismertetnek veled úgy is. Ha azokat egyszer legalább elolvasod, bőven megvan a kettes/hármas osztályzat.
2011. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
nekem 5 -os lett, esen elore betanultam meg a fogalmazast is, amugy megbuktam volna tui
2011. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
hogy tanultad be a fogalmazást? Nincs is megadva, h miből írsz
2011. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Jajj nagyon egyszerűűűű!!

Figyelj jól!


A szóbeli résznél próbáld meg minél jobban megírni, ott kell egy kettesre összehoznod a dolgokat. A fogalmazásnál meg ne írj semmit. Nálunk kivolt a tanár, hogy aki ír 2 oldalt annak -8 pontot kell adnia mert -15 pontot lehet elérni a helyesírás miatt de az írása nem ért el annyi pluszt. Aki meg nem írt semmit az 0-át kapott.

2011. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ne szóbeli részné, hanem a szövegértésnél
2011. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A fogalmazas az tuti,hogy valamelyik evfordulos lesz.

pl amikor en erettsegiztem akkor a Moricz Zsigmondnak volt az evforduloja 1962-ben halt meg es en 2002-ben erettsegiztem. a halalanak a 60.evforduloja volt.

en erre keszultem fel. tudtam,hogy Moricztol egy regenyt fognak kerni, es betanultam az Arvacskat es 3 db 5 -ost kaptam!

Nezz utana kinek van 2011-ben valamilyen evforduloja pl 50 eve halt meg 100 eve szuletett stb.

2011. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!