Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El lehet végezni úgy egy...

El lehet végezni úgy egy egyetemet vagy főiskolát, hogy nem kifejezetten rajongok az iránt amit tanulok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem érdekel kifejezetten semmilyen tantárgy, de mindenből 4-es 5-ös vagyok. (fele-fele arányban) 9. osztályos vagyok egy matematika-fizika csoportban, és nem kifejezetten érdekel sem a matek sem a fizika, de más sem, és ha már itt vagyok, akkor szeretnék mérnök lenni.
2011. febr. 19. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
El, de jó nagy szenvedés lesz. Ráadásul mérnökit...hááááááááááááátt. Ott azért szerintem nem elég a "nincs bajom a fizikával meg a matekkal"...
2011. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
el lehet, kérdés hogy érdemes-e. Persze eleinte csábító hogy ha van egy jó képzettséged akkor több pénzt kereshetsz, de nincs olyan szakma amit szívesen megtanulnál, netán vállalkozó lennél? :P Például ismerek egy virágkötő nénit aki nagyon jó a maga területén, és sokan járnak hozzá, ő maga termeszti a virágait, van üvegháza, mindene xP
2011. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a tanulással, meg tudok tanulni mindent, meg is értem, de nem rajongok érte.
2011. febr. 19. 17:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyat ne akarj csinálni amivel nem akarsz foglalkozni, lehet hogy mindent megtudsz tanulni szépen de ha már dolgozni fogsz lehet egy idő után kín szenvedés lesz mert ott kenni vágni kell ezt a témát és egy idő után eleged lesz a melóból.
2011. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 9. korában nagyon kevés ember tudja, hogy mi is akar lenni, és miben jó.

van még időd kitalálni, és szerencsés vagy, hogy megy a matek meg a fizika.

én azt javasolnám, hogy nézegesd felvi.hu-t ha van kedved, hogy hol milyen szakok/szakirányok indulnak, amiről nem tudod, hogy mit takar, annak nézz utána.

így lassan kialakulhat, hogy milyen irányba is kellene továbbtanulnod, mindegy hogy fősuli/egyetem lesz az vagy okj.

egyébként sokan nem tudják, akik nem jártasak a témában, de a leendő szakmádat nem az határozza meg, hogy milyen szakra jelentkezel, hanem hogy ezen belül milyen szakirányt választasz.


vannak amúgy olyan mérnök képzések, amik nem olyan nehezek (főleg így, hogy neked megy a matek meg a fizika), de mégis lehet velük kezdeni valamit, könnyen el lehet helyezkedni.


ha van kérdésed, szívesen válaszolok.


22 éves mérnökhallgató lány

2011. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, lenne is egy kérdésem. Egyből a lényegre térnék, és megkérdezném, hogy mi az a kevésbé nehéz mérnöki pálya? Köszi a választ!
2011. febr. 19. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

:) én az óbudai egyetemre járok (bmf volt régebb), ezen belül is a könnyűipari mérnöki szakra. egyáltalán nem nehéz, jó, kell tanulni, de sokkal könnyebb mint mondjuk egy villamos vagy gépész szak.

nyomda és média szakirányos vagyok, magyarul nyomdamérnök leszek, csak itt tanítják az egész országban, és max 40-en vagyunk egy évfolyamon, szóval egyáltalán nem telített a szakma.

azok közül, akik most államvizsgáztak, szinte mindenki kapott több helyről állásajánlatot. :)

2011. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

9. osztályosan még jócskán változhat az érdeklődésed, a hozzáállásod. ezt saját magamon is tapasztaltam. az osztálytársaim többsége még 12. első félévében is vaccilált, mi érdekli jobban, mire képes, mit tud magából kihozni, milyen irányt válasszon.

addig is, olvasgass felvi.hu-n, esetleg, próbálj szerezni adott helyen tanuló embereket, ismerősöket, és pl. kérd meg őket, hogy egy-egy előadásra vigyenek be magukkal. ülj be, hallgasd végig, milyen. :) (az előadásokat szabadon látogathatja mindenki, 200 ember között nem zavar senkit, ha megjelensz - az ún. szemináriumoknál, ahol létszámkeret van, kis csoportok, ott nem lehet ilyet csinálni)

ráérsz. addig is, fedezd fel magad, a lehetőségeket mérd fel. :)

2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
El lehet végezni...nem is te leszel az első. Kérdés, hogy van értelme?
2011. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!