Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki képzésben...

Gépészmérnöki képzésben melyek a legjobb iskolák a BME-n kívül?

Figyelt kérdés

SZIE (Gödöllő), Miskolc, Bánki, Győr, Kecskemét, Debrecen?

Én úgy tudom hogy a 3 legjobb a BME, Gödöllő, Miskolc.


2011. febr. 18. 19:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Most pl. kecskeméten ugyanaz a helyzet mint győrben. Oda ment a mercedes és hirtelen hűűű de király hely lett a gamf,

pedig nem.... a képzés és az oktatók színvonala ugyanolyan alacsony mint eddig. Pofátlanul szerencsés helyzetbe kerültek miközben köztudottan nem olyan jó suli. Majd a merci jól felpumpálja pénzzel.

2011. márc. 1. 22:26
 12/20 anonim ***** válasza:

Kecskeméti eddig is szar volt most is az lesz ebben egyetértünk.

Attól még fölösleges győzködnöd magad,mert a gödöllői is ugyanúgy fos marad..ráadásul ott még "mercédesz meg audi" sincs amitől ismertebbé válhatna.

"ERRŐL ENNYIT".

2011. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát igen.... ha egy sulinak az kell hogy kitudjon emelkedni a többi közül, hogy egy multi menjen a szomszédságába...
2011. márc. 2. 15:51
 14/20 A kérdező kommentje:

Ok előző, tegyük fel, hogy elhiszem amit mondasz.

De! Akkor kérlek számszerű adatokkal, tényekkel támaszd alá a mit mondasz! Érvelj és bizonyíts! Ne vagdalkozz! 47 %-ot kaptál, nem tőlem, eddig másoktól. De nem ez a lényeg, hanem h nem támasztod alá semmivel a dolgaidat. Nem vagy hiteles öreg!

2011. márc. 2. 15:54
 15/20 A kérdező kommentje:
Figyelj! Én elhiszem h Győr is jó iskola, szimpatikus is, az iskola is,meg a város is. Csak az bosszantott fel, hogy a levegőbe fújod a szidalmaidat, és nem írod le normálisan a véleményed. Nem ismered a tényeket. Az iskolák múltját, képzéseit, tanári gárdáját, legalábbis én erre következtetek.
2011. márc. 2. 15:59
 16/20 A kérdező kommentje:
És abból látszik ,h nem értesz a témához, hogy a Pannont is lehúztad, pedig az is egy igen jó iskola, tényleg jó a gépész szak, többek közt persze.
2011. márc. 2. 16:01
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,ha ennyire meg vagy győződve,hogy a gödöllői ennyire fasza,minek teszed fel a kérdést,és főleg miért úgy,hogy ÚGY TUDOD..Te nagyon határozottan azt gondolod,hogy Gödöllő az fasza hely.Egyébként nem rossz,ezt azért mondom,mert ide járok.Igazából a diákok húzzák le a színvonalat.Mert akik ide jönnek,azok többsége szakközépiskolákból,nem túl jó eredményekkel,nem túl nagy szorgalommal,aztán a fele kihullik első évben.Mondom ezt úgy,hogy pesti élgimiből jöttem,elég jó átlaggal,meg fasza érettségivel,BME-re is simán felvettek volna... xD

Lehet,hogy jó a gödöllői is,de azért olyan illúzióid ne legyenek,hogy bárki is jobban preferálja,mint a BME-t.Az a legjobb,nincs vita ebben :D Ugyanakkor szerintem a Miskolc is előbb van,mint Gödöllő.De függetlenül attól,hogy melyik suli a legerősebb,azért az elfogadottsága szerintem még inkább fontos.Abban pedig Győr is előrébb jár,mint a SZIE.És ezt nem sértettségből állítom,mert kivágtak,stb,nem,itt tanulok,haladok szépen,nem csúsztam eddig semmivel,egyszerűen én igy látom!

2012. máj. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ha élgimis voltál miért nem mentél a bme-re? Vagy a bánkira? Miért húzod le ennyire a sulidat, hogy még győr is elfogadottabb? Én csak körül szeretném járni a témát, hogy jól döntöttem-e. Hogy ha majd egyszer megkérdezi egy szakmabeli, hogy hol végeztem, akkor büszke lehetek-e rá vagy nem.

Szerintem mindenképp nézz utána az egyetemed, illetve a kar történelmének, akiknek ott tanítanak, tanítottak.

2012. máj. 3. 13:20
 19/20 Tamás_@ válasza:

Hát a többség jót mondott ez a barom nem tudom miért fikázza Gödöllőt! ÉN IS IDE JÁROK!!!

A Győri (audis) képzés az elég nevetséges.(sztem) Nálunk tény a mezőgazdaságra van jobban kiélezve és a gépgyártásra. A MI KÉPZÉSÜNK GYAKORLAT ORIENTÁLT míg a BME ELMÉLET ORIENTÁLT/abb. Ha ténylegesen tervezni, rajzolni (szóval ami irodai és számítógépes munka) akkor BME ha a munkádat szeretnéd látni tesztelni kivitelezni akkor inkább SZIE! Halkan mondom de a BME-t levertük gyakorlatban viszont ők meg elméletben... de mint tudjuk a papír sok mindent elbír. Felszerelésbe meg röpködnek a milliók több külön épületük, műhelyük van a gépészeknek amik dugig van műszerekkel és gépekkel. SZóval ha gyakorlatról van szó akkor ezt a jó egyetem ami még versenytárs (sztem) rangsorolva az a Miskolci, Pannon, Győri és a többi..

2012. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Nem vagyok barom,köszönöm a megtisztelő feltételezést.Kérdezőnek üzenem,pont az ilyenek húzzák le azt az iskolát.Mit tudsz te rólam,mi alapján barmozol le?Te talán nem tudod,hogy 240 volt pl tavaly a ponthatár(de azelőtt sem sokkal több)?Nem tudod,hogy mennyien hagyják ott maguktól az egyetemet,mennyien passziváltatnak?És mindez miért van?Mert rengeteg oda nem való embert vesznek fel(természetesen van kivétel,de a többség az ilyen).

Ha a diákok jó része gyenge képességű,tanulni nem akaró,lusta nép,akkor gondolom Te is kitalálhatod,Kérdező,hogy a számonkérés színvonala egyre süllyed.Nem azt mondom,hogy a semmire is meg lehet kapni az aláírást,meg a vizsgára a 2-est,3-ast,de én komolyan a középiskolában többet tanultam mint itt,és még mindig mindennel haladok(kivéve egy tárgyat,a menedzsment ismereteket,mert arra egész egyszerűen tettem magasból,amikor először felvettem xD),3,5 körül van az átlagom.És mellette van időm a páromra,sportolni,szórakozásra,gyakorlatilag amire én szeretném.Ezt tapasztalatból mondom,és nem azért,mert lehúznám a sulimat.Szeretek ide járni(ezért is jelentkeztem ide második szakomra,mert vágytam a Bpesttől nem túl távoli vidéki nyugira),de attól,mert tanít itt egy csomó nagyon magasan képzett ember(pl.Csizmadia..),meg van egy rakat gép a rakat műhelyben,nem lesz jobb iskola.És gyakorlatiasabbnak se gyakorlatiasabb a képzés,mint pl BME-n.Mindkettő hagyományos egyetemi képzés,bár eltér egymástól a tanterv,de alapvetően mindkét esetben a Bsc inkább az Msc megalapozása,és nem egy kerek egésznek mondható,gyakorlatorientált "üzemmérnök"képző hely.Ezt onnan tudom,hogy másik szakot(egészen pontosan gépészmérnököt)meg ott tanulok,a BME-n(egyik mindig passzívon van amúgy).Mielőtt itt fujj beképzelt bmeseznétek,nem,nem vagyok nagyképű,csak össze tudom reálisan hasonlítani a kettőt.Tény,hogy amit BME-n megtudnak tanítani,azt itt,Gödöllőn is megtudják,csak az a baj,hogy a közönség nagyon befolyásoló.Ha azt látod,hogy közepes tudásra is megkapod a kettest(ahogy mindenki más is),nem fogod törni magadat.BME-n ez nem így működik.Igenis többet kell tanulni a kettesért.Ha akarnám,SZIE-n is elsajátítanám,csak nem teszem,mert "elég"az is,ami BME-n nem lenne az.Ezért ismerik el jobban a BME-seket általánosságba véve,mert ha ott diplomát szerzel,akkor az minden kétséget kizáróan precíz,alapos tudást jelent.De,ettől még ott is vannak kiemelkedő tanulók,akik semmivel se maradnak le a BME-sek közül,vagy akár túl is szárnyalják őket.Bosch is azért támogatja Gödöllőt,amiért a Merci a Gamfot,meg az Audi a SzE-t..mert közel van.Ez még semmi konkrétat nem jelent.Nem az egyetemet minősíti.

Még egyszer mondom,nem rossz az egyetem.De nagyon oda kell figyelni,hogy a tömeg ne vigyen magával a rosszba.Lehetőségek itt is adottak,ha akarsz,akkor tudsz magaddal bőven mit kezdeni,mert tanárok segítőkészek,felsőévesek szintén,társaság szintén jó.A háttér meg van,csak az akaraterődre van jobban szükség.


Amúgy ha igazán gyakorlatorientáltság mániás valaki,válasszon egy Bánkit vagy egy Széchenyit.Ezek voltak a régi hagyományos főiskolai képzőhelyek,és ha ezt valaki nem tudná,elárulom a főiskola az igazán gyakorlatorientált.Ott semmi felesleges maszlag nincs,csak gyakorlat orrvérzésig!

2013. jún. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!