Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legkésőbbi időpont...

Mi a legkésőbbi időpont amikor még tehetek nyelvvizsgát úgy, hogy beleszámolják az érettségi pluszpontokba?

Figyelt kérdés
2012-ben érettségizem, és francia középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni valamikor 2012 április-májusában.Mi a legkésőbbi időpont amikor még tehetek nyelvvizsgát úgy, hogy beleszámolják az érettségi pluszpontokba? Hallottam már májust, de júliust is, mi az igazság? Mivel most kezdek franciát tanulni a nulláról, és azért ebben az esetben nem mindegy hogy 1 év 1 hónap, vagy 1 év 3 hónap van rá.És akkor mondjuk egy hónnappal az utolsó időpont elött mennék nyelvvizsgázni, mert kb. 1 hónap a nyelvvizsga-kijavítás ideje.
2011. febr. 15. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Kicsivel több, mint 1 év alatt megtanulni egy nyelvet?:S Uhh.


Amúgy ugye az van, hogy miután nyelvvizsgáztál, 60 napjuk van kiküldeni a nyelvvizsgáról a keményfedeles izét. Ennek a fénymásolata kell. Idén július 7 volt a legkésőbbi beküldési határidő, szal legkésőbb május elején el kell menni.

2011. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát igen a francia középfokú nyelvvizsga nem lesz a legegyszerűbb a nulláról, de mindent megpróbálok, mivel kelleni fog a pontjaimhoz.Heti kétszer fogok külön tanárhoz járni, most csütörtökön megyek először.


Tehát akkor április végén mondjuk elmegyek, szóval 1 év 2 hónapom van.


Lehetséges?

2011. febr. 15. 14:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Valaki más is meg tudja erősíteni ezt a július 7-et?
2011. febr. 16. 12:20
 4/9 A kérdező kommentje:
hahó!!!! ????????
2011. febr. 17. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Július 7 az idei. Az, hogy jövőre mikor lesz, sztem még senki sem tudja pontosan, de az szinte biztos, hogy később mint június vége, hisz az érettségiknek véget kell érni. De nehogy már napra pontosan akard kiszámolni, hogy mennyit kell tanulnod...
2011. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen a segítséget!
2011. febr. 17. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy miután megírtad/szóbeliztél, 30 napjuk van a javításra, utána érdeklődhetsz, hogy sikerült-e, és ha igen, akkor kérheted (gondolom fizetni kell érte) hogy kipostázzanak egy tanúsítványt, amivel igazolhatod, hogy megcsináltad, szóval nem kell megvárni azt, hogy a keményfedeleset kiküldjék.


DE NEM TUDOM 100%-ra, HOGY A FELVÉTELINÉL EZT ELFOGADJÁK-E, de hogy lehet ilyet, az tuti.

2011. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak a keményfedelesnek fogadják el a másolatát.
2011. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Május vége.

Május közepétől lesz fent egy kérvény, amit ilyen esetekben kell elküldeni.(felvi-től kérdeztem)

2011. febr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!