Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BCE Szőlész-Borász mérnöki...

A BCE Szőlész-Borász mérnöki szakra általában fiúk szoktak jelentkezni v bátran jelentkezhetek lányként is, kérdő tekintetek nélkül?

Figyelt kérdés
:)
2011. febr. 12. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 20 éve végeztem ott, akkor még Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetemnek hívták. Akkor még úgy volt, hogy mind két karon mindenki tanult mindent. Harmad év után szakosodni lehetett, de ezt a diplomába nem írták bele, mindenki egyforma diplomát kapott. Nyilván nem az a lényeg, hogy hogyan volt a rendszerváltás előtt, hanem az, hogy a fentiekből következik, hogy a lányok is tanultak borászatot. (sőt még kertészként én is) Akkor is voltak borászatot választó lányok, tehát sem akkor és sem most nem volt ebben semmi rendkívüli.
2011. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon jó szak, és ha ez érdekel, akkor egyrészt ne érdekeljenek a kérdő tekintetek, másrészt meg szerintem vannak ott bőven lányok is. Harmadrészt meg ha mégsem, akkor biztos lesz közös óráitok a kertészekkel és a tájépítészekkel, ahol meg a lányok vannak többségben.
2011. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztos voltam benne h ezt a szakot választom csak gondoltam megkérdezem... :)
2011. febr. 13. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Én műszaki szakközépiskolába jártam, és nemhogy az osztályban, de az évfolyamon is én voltam az egyetlen lány. Sokszor nem volt egyszerű, de nagyon szerettem azt a sulit, és hiányoznak azok az évek.:) Szóval ha úgy alakul, hogy te lennél az egyetlen lány a szakon, akkor se keseredj el. Aztán lehet még találkozunk is, mert én is megjelöltem ezt a szakot.:)
2011. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Megkérdezhetem, hogy erre a szakra mentél-e? Ha igen, szereted? Mennyire kemény a matek? Én is ide szeretnék jelentkezni, de kétségeim vannak a matek miatt. Na és persze hogy nem tudok vele elhelyezkedni.

Bocsi a zavarásért!

2011. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én erre a szakra járok és lány vagyok. Több a fiú, de van jópár lány is, ettől nem kell félni...nem könnyű szak és első évben egy "mérnöki alapképzés" van, fizikával, matekkal, műszaki alapismeretekkel, + hasonló finomságokkal de szerintem megéri így is, én nagyon szeretem :)
2012. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!