Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus-vendéglátás szakról...

Turizmus-vendéglátás szakról vélemények?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen inkább töris beállítottságú vagyok, ezért félek ettől a szaktól, mert a matek és a közgé távol áll tőlem.

Gondolkodtam még szociológián, de hát ott meg gondolom inkább a kisebbség jogaiért kell majd harcolnom, illetve Andragógia is érdekelne, viszont azt meg nagyon lehurrogják.

Tehát akkor mi legyen? : )


2011. febr. 12. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebből azt vettem ki, hogy a turizmus szak téged nagyon nem is vonz, csak a társadalmi/családi nyomás miatt mész oda? Ha az andragógia érdekel, akkor menj oda!


Arról nem is beszélve, hogy turizmuson akkora túlképzés van, hogy nagyon nehéz szakmán belül elhelyezkedni

2011. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A turizmus főként a külföldi lehetőségek miatt vonz, meg egyáltalán a turistákkal való kapcsolatteremtés, idegenvezetés, múzeumok meg hasonlók miatt. : )

Csak most ahogy megnéztem a tantárgyakat, nagyon ledöbbentem, hogy mennyi makro mikro pénzügy meg ilyenek vannak.

Szociológia meg azért is vonz, mert hogy Elte, és 410 pontos, ami talán sikerülhet is, és mindig azt mondják hogy úgysem azzal fogsz foglalkozni amilyen diplomád van, hanem az a lényeg hogy legyen, és ha már van akkor legyen egy erős.

2011. febr. 12. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, ami érdekel. Ha nem vonzanak a számok, ne menj turizmusra, nem tetszene.
2011. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Turis szakon vagyok. Hát embertelen sok matek van ahhoz képest, amire először számítana az ember. Felsorolom neked, milyen számolós tárgyak vannak: analízis, ombinatorika és valószínűségszámítás, statisztika, operációkutatás, mikro- és makroökonómia, pénzügy, számvitel. Ezek elosztva szépen az első 4 félévre... Töri nagyjából alig van, szinte semmi. Meg rengeteg tölteléktárgy. A töris beállítottságot kenheti az emebr nagyjából a hajára, itt nem sokra mész vele, max ha idegenvezetőnek mész, arra meg van külön OKJ-s tanfolyam.
2011. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!