Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Waldorf gimi vagy sima?

Waldorf gimi vagy sima?

Figyelt kérdés

7 éve járok Waldorf iskolába. Sok ojan dolog van ami tetszik de szerintem egy kcsit keveset tanulunk.:S Szerintetek Waldorfba tanuljak tovább? Ha igen milyért? Ha nem milyért nem?

Elörre is köszi a válaszokat.


2011. febr. 10. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem akarsz lemaradni, akkor a Waldorfba.

Ha tovább szeretnél tanulni, nos simába. De akkor nagyon fel kell kötni a gatyát, már amennyire a miskolci Waldorfot ismerem.

2011. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

szerintem maradj a waldorfban.

oda általában retardáltak, viselkedészavarosak járnak, ha te mégsem vagy az, akkor sem valószínű, hogy lépést tudnál tartani a rendes gimnázium igényeivel, ahogy ezt az írásod is mutatja.

2011. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Mindenkepp sima. A Waldorf semmit nem er, nem is ertem eddig miert jartal oda? Oda rendszerint nehezen kezelheto vagy milliomos csemetek mennek. A helyesirasodra gyurj egy kicsit, mert katasztrofa.
2011. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem továbbra is Waldorf suliban tanulj tovább, ahhoz vagy szokva, most már ne térj át másra, igaz, hogy nem ismerem, az milyen, de nem tudnád megszokni, meggyűlne a problémád mindennel! Nem cseszttni akarlak, de a helyesírásodon is látszik, hogy nem igazán fektetnek erre nagy hangsúly abban az iskolában, és ha erre nem, hát mi másra? Viszont ha szeretnél te is olyan lenni, mint az emberek kb 90%-a (iskolázottság terén), és szorgalmas vagy, hozzászokhatsz egy normális gimihez. Ahogy érzed! Remélem, sikerül dönteni.
2011. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem maradj a Waldorfban, mert ilyen helyesírással úgy megbuksz egy sima suliban, mint a huzat!
2011. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja az utolsó, kicsit szebben akartam megfogalmazni én is :)) (utolsó előtti vagyok)
2011. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha érettségire megtanulod az anyagot magadtól is, akkor maradj a waldorfban. Ha szeretnéd megtanulni, milyenek a valódi közösségek, hogyan kell beilleszkedni, akkor menjél rendes iskolába. Hasonlítsd össze egy elte gyakorló iskola, és a waldorfos tananyagot.
2011. febr. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

csak az a baj, hogy szerintem már késő váltani.

mert a kérdező min. 14 éves lehet, egy normál iskola felvételi követelményeinek valószínűleg nem felelne meg, nem lenne elegendő tudása.

esetleg még egyik-másik gyengébb szakközépiskolába talán becsúszhatna.

2011. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én Waldorfba járok már nyolc éve - most nyolcadikos vagyok. A központi felvételim 42, 42 pontos lett, igaz tanultam rá, de meg tudtam írni. Egy angol szóbelin szinte maximális pontot kaptam , pedig csak egy napot szántam arra, hogy készüljek! Szóval ha akarsz itt is tudsz naponta 2-3 órát rászánni a tanulásra.

Mondjuk attól is függ melyik Waldorf.

Vannak olyanok amikbe tényleg nem érdemes járni - most nem akarok neveket mondani - , de vannak olyanok amik kifejezetten jók - pesthidegkúti, fóti, gödöllői, óbudai.


Én elmegyek a Waldorfból, mert...hát így alakult :) De én mindig is örömmel fogok visszatekinteni az elmúlt éveimre:)

2011. ápr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem ez volt az első évem a Waldorfban, ötödikes vagyok. (4 évig másik suliba jártam). Szerintem maradj a Waldorf gimiben, ha már 7 éve oda jársz. Lehet, hogy azt írják, hogy rossz meg ilyesmi, de ne hallgass rájuk, én tudom, hogy jó suli, nekem hihetsz. Maradj ott.
2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!