Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BTK-n hány órátok van hetente?

BTK-n hány órátok van hetente?

Figyelt kérdés

bölcsészeten belül nyelvre akarok menni,és kiváncsi lennék milyen gyakran vannak nektek óráitok az egyetemen. Kb akkor én is annyival számolnék így előre.:)

egy sima szállodai okj képzésre lenne időm?

esetleg félállásba dolgozni?

nem igazán tudom mennyit jár egy egyetemista suliba,és azt sem hogy mennyit készül a délutánokon :)

minden válasznak örülnék


2011. febr. 9. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hm, hát én most 2.-os vagyok, és a kövi félévben nem lesz sok órám, eddig mindig olyan 34-36 kreditem volt. Idén csak 28 lesz. Eddig képtelenség lett volna bármit is végeznem mellette ugyanis van egy nyelv főszakom+1 nyelv minorom+1 második nyelvem a főszak nyelvcsaládjából (anglisztika szakon kívül minden nyelvszakon kötelező, de hát anglisztika, lol...). Plusz a nyelvtan, irodalom, történelem, művtöri, vallások, nyelvészet órák minden félévben vannak (bár ennek nagy része előadás, nem gyakszi, de van, amit kötelezővé tesznek itt-ott). Plusz első évben nekünk hétfőn és csütörtökön ilyen kötelező jelleggel ottülés volt jelenléti íves tökfölösleges előadásokon (filozófia, etika, esszéírás, info /bár ez a gyépésebb rétegnek jót tett.../, retorika, stb.). Fogalmazzunk úgy, ha bármilyen ókoros/keletes nyelvet választasz, akkor te is erre a sorsra jutsz, mint én. Ha nem, akkor van esélyed rá, hogy végezhetsz mellette valamit.

Nyelvórám nekem 3x3 van tehát összesen 13.5 órát ülök ott csak a nyelveken, plusz nyelvtan, szakszöveg, stb. órák...olyan kötelezően kb. 20 órányit kell benn seggelni a tanszéken. Az a baj, hogy ez nagyon kevésnek hangzik, de 3 nyelvhez ehhez még társul iszonyatos mennyiségű otthoni tanulnivaló meg házi :)

hát, tényleg szakja válogatja sajnos.

2011. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :) megadtam a jó értékelést.

ezt nem tudtam hogy kell még egy nyelv...

amúgy német szakra szeretnék menni,de megvan már a felsőfokú nyelvvizsgám,éltem külföldön is,így gondolom a nyelvi résznél nem szakadnék meg. már középsuliban is 13 tantárgyam volt német.. tanultam művtörit,civilt,mindent...:)

ezért is gondoltam hogy lenne mellette kis időm..

amúgy hogy megy a tanulás? sok zh van? vagy teljesen kötetlen mikor kell tanulni?

2011. febr. 10. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nagoyn szakfüggő. Egyébként állítólag a német jó is, meg nehéz is - megszakadni biztos nem fogsz, ha éltél külföldön. Nekem 3 teljesen ismeretlen nyelvem van a szakon, szóval egy kicsit bonyolultabb :D

Németen nem biztos, hogy kell mégegy. Nem tudom. Anglisztikán biztos, hogy nem, mert lehet specializálódni...talán németen is. De pl. francián, spanyolon, olaszon úgy van hha specializálódsz akkor is kötelező 1 vagy 2 év latin (ott nem válogathatsz, hogy melyik nyelv:D). Ókoros és keletes nyelveknél, valamint germanisztikán belül az anglisztikát és lehet, hogy a németet is leszámítva mindegyiknél kötelező még 1 nyelv. Pl. mondjuk a svédeseknek 1 v 2 év dán vagy norvég. Meg ha épp van izlandi, az is belefér...de az eddig mindig befuccsolt kb. 1 félév után:P

Szóval nem tudom, lehet, hogy ti könnyebben megússzátok ezt - igazából ha felmész a germanisztika szak holnapjára, onnan tuti, hogy le lehet tölteni a tanegységlistát, ami pár hetes értelmezés után talán érthetővé válik :D:D (nagyon ki tudják ám forgatni:P)

Hát...a zh...az is szakfüggő...:D Én pl. megszívtam, mert mind3 nyelvem olyan, hogy havi legalább 1 zh + évvégi vizsga (aminek gyakorlatból nem kellene lennie....). Emellé szakszövegre, fordításra minden hétre van többoldalnyi házi persze, meghát ott is havonta zh. Van, ahol irodalomból, töriből is zhztatnak havonta, nálunk azt nem...szóval sok tippet nem nagyon tudok adni, mert nagyon szakfüggő az egész:)

Ha konkrét infókat szeretnél szerintem a felvin találsz germaniszikás fórumot, ott lehet, hogy tudnak neked segíteni :)

2011. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) amúgy nekem hasznos volt ez is,l megtudtam h havi 1 zh egy tantárgyból soknak számít.. azt se tudtam hogy adnak például házikat..:/ nagyon nehéz kiigazodni a rendszeren,pedig már hónapok óta az egyetemi dolgok után csüngök,de persze erre vonatkozó infok nincsenek sehol,meg mindenhol a szépet jót mutatják...:/:)
2011. febr. 11. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:
77%-os, milyen szakon tanulsz és milyen nyelveket?
2011. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Japán szakon svéd minorral és koreai második nyelvvel. Jártam francia szakra is egy évet (mielőtt ezt elkezdtem).

Miért?

2011. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ejjha le a kalappal..:)

olyan lehetőségem lenne hogy a német mellett a matek v föci a minor (tanárnak akarok menni) és az mellett még hollandot tanulok? múltkor beszélgettem neten egy holland csávóval úgy hogy ő hollandul én németül írtam és megértettük egymást.. teljesen lenyűgözött,szeretném is megtanulni a nyelvet..:)

2011. febr. 13. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a németen kell még1 germán nyelvet választani, akkor egész biztosan választhatsz hollandot (ha jól tudom, az simán a germanisztika alá tartozik). Szerintem a föci/matek minor is lehetséges, de mivel ezek TTK-s tárgyak valószínűleg külön kérvény kell hozzá a to-n, de szinte biztos, hogy nem lehetetlen (én pl. TTK-s tárgyakból végeztem el a szabad kreditjeim, és beszámítják simán).

Ha nem kell még 1 germán nyelv, akkor is felveheted a hollandot a szabad kreditekből (10) plusz a 180-on felüli 10%-ból (azaz 18), tehát összesen 28 kreditet szánhatsz rá pluszban. Maguk a nyelvórák 4-6-8 kreditek félévente (attól függ, 3 vagy 4 órát tartanak-e). Szóval olyan 4-5-6 félévnyi kijönne simán.

2011. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) ebben is volt újdonság..:)
2011. febr. 13. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!