Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen retkes a közoktatás?

Figyelt kérdés

Már a tököm tele van azzal hogy elmegyek a suliban, elfáradok aztán hazamegyek és megint csak tanulok aztán most is a hétvégén már csak tanulok, hogy holnap elmennyek és kapjak egy 2 est. Nyugaton hallottam hogy a gyerek tényleg CSAK AZ ISKOLÁBAN TANUL !!! hazamegy és már semmi dolga...

Mikor tetszik magyarország felzárkózni ?


ezt a kérdést azért tettem fel mert roppant ideges vagyok, nem értem hogyan tanuljam meg ezt a sok szart holnap csak azét hogy majd 10 év múlva kiszurják a szemem 150 000 Ft-al amikor a benzin 673 forint a kenyér meg 1000 forint lesz.


Holnapi kérdésem az lesz, hogy: hogyan kell külföldre költözni, mi a feltétele ?


2011. febr. 6. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
szerintem ez így van rendben... Nyugaton... Franciaországban pl. a gyerek 4-5ig van iskolában, tehát érthető h kevesebbet kell otthon tanulni. De ha nyugatabbra akarsz menni, akkor ott az USA, ahol köztudttan a legműveletlenebb emberek élnek. Sztem inkább kelljen sokat tanulni.
2011. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
egyetértek a kérdezővel, de ennél már csak rosszabb lesz, megnyugtatom.
2011. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatással valóban baj van, viszont bátran állítom, hogy ez külföldön sincs igazán máshogy! Az iskolában egy-egy óra alatt nem lehet akkora mennyiségű tananyagot elsajátítani, amennyit számon kérnek, és ha kicsit jobban utánanézel, láthatod hogy tudásban a magyar diákok így sincsenek élmezőnyben, viszont hál' istennek nem is utolsóként kullogunk!

Inkább örülj annak hogy tanulhatsz, és nem kell már most azon aggódnod, hogy még is hova a frászba tudnál elmenni dolgozni 8 általánossal. Hidd el a diákévek a legszebbek! Én már most egyetemistaként is tapasztalom, hogy a gimi egy nagy nulla volt ahhoz képest ami itt folyik. Szorgalmi időszakban örülök hogy aludni van időm, nem hogy még szórakozásra, kikapcsolódásra. Ez van, ezt vállaltuk, senkinek nem muszáj iskolába járni, viszont aki 12 osztályt nem tud elvégezni, az nézzen magába úgy gondolom (és itt most tisztelet az olyanoknak akik arra kényszerültek hogy feladják, nem rájuk gondoltam)

2011. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Hülye vagy fiam, pont neked nem kéne az oktatást fikázni, azért van, hogy az olyanok mint te, kikupálódjanak. Tanuljál.
2011. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Tudod az iskolásnak az a dolga,ohgy tanuljon. Igaz sok olyan van mait most tanulsz és úgy érzed nincs haszna. De ahhoz,hogy nem 150 ezerrel szúrják ki a szemed meg KELL TANULNI illetve MEG KELLENE TANULOD LEGALÁBB HELYESEN ÍRNI ÉS FOGALMAZNI, MER AMÍG ÍGY ÍRSZ NEM FOGSZ MÉG 150-ET SEM KERESNI.


Külföldre pedig úgy kell kimenni,ohgy fogod az útleveled a pénzed és keresel munkát és mész mosogatni vgay takarítani. S nehogy azt hidd,hogy ott nem kell majd tanulnod, mert pl az angolok elvárják,hogy folyékonyan beszéld a nyelvüket és kötelező ott nyelviskolába járni.

2011. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja sokat tanutá má?Én 20 évig jártam és még se sírok.Az biztos hogy sok felesleges dolgot tanulnak és azt is hüjébbnél hüjébb tanári önmegvalósító módszerekkel.
2011. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!