Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulásos kérdések!?...

Továbbtanulásos kérdések!? (BME, SZTE, ÓE)

Figyelt kérdés

Szóval, 17 éves fiú vagyok lassan 18, idén érettségizek. matek és fizika fakultációs vagyok, a matek megy a legjobban. Mindig is műszaki irányba gondolkodtam továbbtanulni. 5 helyet gondoltam bejelölni a felvételi lapon ebbe kérnék segítséget. Az 5 hely a BME gépész, BME villamos, SZTE műszaki menedzser, ÓE villamos, ÓE gépész. BME tudom hogy a legjobb képzés, de a legnehezebb is és a pontom ha megis lesz, csak nagyon neccesen. A másik 3ra nem igazán nagyok a ponthatárok, azokra jóval könyebb a bejutás. Szerintetek milyen sorrendbe jelöljem meg őket? Tudom hogy a műszaki menedzser nem igazán elismert szakma, de a munkalehetőségek egész jók azt hallottam. Meg a szegedi azért is lenne jó, mert oda mennénk vagy 5en, így albérlet is lehetséges, és az hogy szeged olcsóbb így ezis lényeges szempont.

A szegedi és budapesti megélhetés között mennyire van nagy különbség, mert ez sem elhanyagolható szempont. Műszaki menedzser végzettséggel milyenek az elhelyezkedési esélyek?

Nehéz a döntés, de a határidő szorít nagyon, így le kéne adnom jövő hét végén a jelentkezést.

Ja, és a sorrendet meddig lehet változtatni ha leadtam? Tudom újat nem lehet betenni, de a sorrendek közül lehet változtatni, és itt az a lényeg hogy meddig.


Kérlek válaszoljatok többen is, a szegedi és bp.-i átlag egyetemista megélhetésről, a műszaki menedzser témakörről. Köszönöm


2011. febr. 5. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én BME-t választanám. És a felvin meg tudod nézni, hogy még meddig változtathatsz. Tavaly asszem júl 8 volt. Tehát már pontjaidat fogod tudni, meg minden.

Pesten lakom. Egy 100 napos bkv bérlet 11 550. A rezsi változó, számolj sztem egy 35-40 E-vel, persze úgy hogy többen laktok. Kaja az csak rajtad múlik.

2011. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha már MM, akkor azt is a BME-n jelöld be. Hiába mondják, hogy büfészak, attól még nem az (max ha tényleg soha nem jársz be órákra). GTK-n ez a legnehezebb szak, mert ugye van benne sok műszaki tantárgy is. Azért valamivel könnyebb, mint mondjuk egy gépész szak, de itt is lehet ám vért izzadni. 2.5-től adnak ösztöndíjat... Más kamu szakokon meg 4-5ös átlagtól. Ugyanazt a matekot tanítják, mint a gépészeknek, szóval nincs lazsálás.

Elhelyezkedést tekintve a BME-s diploma többet ér, mint a SZTE, és akár több százezres kezdő fizetéseket is lehet találni (vagy még több), persze sok minden múlik rajtad is.

2011. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen tudom hogy a BME-s diplomával az elhelyezkedés sokkal jobb mint a többin, de nekem azt figyelembe kell vegyem hogy szegeden a megélhetés jóval a budapesti összeg alatt van. Szegeden így a többiekkel albérlet is lehetséges, vagy kolesz. Pesten csak kollégiumba tudnák menni, mert az albérlet túl drága. De azthiszem megjelölöm a BME-t 1. helyen és majd még változtatok ha úgy döntök. Válaszoljatok még páran kérlek, minél több info, annál jobb.
2011. febr. 5. 22:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom, hogyha műszaki karról van szó, akkor a csapból is a BME folyik, de azért vedd számításba Szegedet is. Én szintén vidéki egyetemen tanulok, többek között azért, mert a pesti árakat nem tudnám megfizetni. Nem érzem ennek hátrányát amúgy. Kevesebben vagyunk, többet segítünk egymásnak, rengeteg embert ismerek, és nem kell zsíros kenyeret ennem, mert nem tudom kifizetni az albérletet. Vidéken is lehet tanulni. :)

2011. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 czibles ***** válasza:
jól gondold át mert 370 körül van BMEre a ponthatár (gondolom többi helyen meg alatta), ennyi pontot meg csak össze tudsz szedni. amit elsőnek fogsz jelölni oda fognak felvenni nagy valószínűséggel. ugyan ezért 3nál többet fölösleges is megjelölnöd.
2011. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem drágább Pest annyival... Ha kapsz kolit, akkor az egy 10-es, kaphatsz még szoctámot is, meg tanulmányi ösztöndíjat (4-esre kb 23 ezret havonta). Ha nem bulizol sokat, akkor simán kijössz egy hónapban.
2011. febr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát csak a BME-s ponthatár a húzós, a többit simán meg tudom szerezni, csak ha Szegedre mennék akkor ismerősökkel tudnék menni. Szóval most azt kell mérlegelnem hogy egy sokkal jobb egyetemre amit nem biztos hogy el tudok végezni menjek, ahol drágább minden, vagy oda ahol az egyetem határozottan gyengébb, de olcsóbb, haverok is vannak, a bejutás biztos, és bentmaradni se annyira nehéz. Elég nagy a dilemma.
2011. febr. 6. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva engem semennyire nem befolyásolt hogy a haverok hova mentek. Amennyiben nem vagy nagyon zárkózott BP-n is tudsz haverokat szerezni, ha meg kolis leszel akkor meg aztán végképp.

Tudom, jó lenne haverokkal lenni, meg minden, de nem ők fogják felnevelni a gyereked, nem ők fogják kifizetni a számláidat stb. remélhetőleg.

2011. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegeden egy Pesti kolesz árából itt már albérletben tudsz lakni. barátom 14ezret fizet havonta+ 8 rezsit,kapja az ösztöndíjat dolgozik mellette.. teljesesen jól eléldegél :)
2011. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!