Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jól megy a matek,...

Ha nem jól megy a matek, akkor már ne is jelentkezzek nemzetközi gazdálkodás szakra?

Figyelt kérdés
Maga a szak nagyon tetszik, meg az idegennyelvek is jól mennek, de ennek a szaknak több értelmét látom mint a nemzetközi igazgatásinak, ezért gondoltam, hogy megjelölöm, de félek, hogy a matek miatt nem fog menni, mert középiskolában is 3 voltam belöle, sztetek így esélytelen az egész?
2011. febr. 4. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva igen. Az ezen a szakon rád váró matek kutyaf@sza a középiskolaihoz képest, úgyhogy ha már az is csak 3-as szinten megy...


Esetleg ha van pénzed sokat járni magántanárhoz, akkor bevállalhatod, de ez alapjában véve egy matekos szak, nemcsak a tanulmányaid során, hanem később a munkádban is matekoznod kéne sokat, nem biztos, hogy neked való.

2011. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is esélytelen, nagyon fogsz vele szenvedni, mert tényleg borzalmasan bonyolult dolgokat tanítanak ott. És sajnos ott nem mondhatod azt, hogy na jó ez a rész nem megy, majd a következő fog, mert egymásra épülnek a tárgyaid, az ismeretanyag is. Az én barátnőm szín ötös volt középsuliban, nagyon vágja amatekot, de az egyetemen még így is nagyon sokat küzd a matekkal. Ha az idegennyelvek érdekelnek, javaslom a nemzetközi tanulmányok, nemzetközi kapcsolatok szakokat.
2011. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hármas matekkal szerintem sem biztos, hogy fog menni, de persze nem is a jegy a lényeg, mert sulinként eltérő az értékelés, hanem hogy hogy érzed, van-e érzéked, kedved számokkal foglalkozni. Én mondjuk 4-es, 5-ös voltam matekból, gazdasági szakra mentem, és nekem is meggyűlt a bajom az integrálással, deriválással, statisztikával, de közben meg mégis rájöttem, hogy tetszik ez, mert a számokkal minden olyan egyértelmű, nem úgy, mint a versekkel, képekkel, történelmi eseményekkel stb, amiket mindenki máshogy értelmez...

Szóval, ha igazán ez a szak érdekel, akkor próbáld meg, ez a matek egész más lesz, mint a középiskolai is, még lehet tetszeni is fog. Legalábbis nekem a vaószínűségszámítás, operációkutatás, hasonlók nagyon bejött...

2011. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!