Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki PTE ETK dietetikus...

Dzsordzsina kérdése:

Valaki PTE ETK dietetikus szakirány?

Figyelt kérdés
Jár oda valaki? Vagy hallottatok véleményeket róla? Csak Pesten és Pécsen van dietetikus, de sok rossz véleményt hallottam újabban Pécsről. Nagyon szeretnék dietetikus lenni, vagy gyógytornász. Kérlek írjatok. (Főleg akik oda járnak, vagy ismerőseik esetleg meséltek róla..) Előre is köszönöm.
2011. febr. 2. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ismerősöm most Pécsen harmadéves dietetikus szakon, és alapjában szereti, de mesélt róla nagyon elrettentő dolgokat. Például, hogy 4,6-es átlagra kapott kb. 4700 Ft ösztöndíjat, [miközben a Pollackosok (pécsi műszaki) ennek a nemtomhányszorosát] kapják jóval alacsonyabb átlagra Nem támogatják őket úgy, ahogy kéne, stb, stb. Jövőre fog végezni, és előre látja, hogy nem fog tudni sehol sem elhelyezkedni, vagy ha igen, akkor is csak éhbérért.

Én voltam mindkét kar nyílt napján, és nagyon különböznek. A pécsiek nekem kedvesebbnek tűntek, a város szép, a tanárok szimpatikusabbak voltak, egyszóval ott nagyon családias a légkör. Viszont az épület meglehetősen "korszerűtlen", a termek enyhén szólva nem a legfelszereltebbek... Ebből a szempontból a SOTE ETK-ja sokkal jobb, gondolom, sokkal több támogatást kapnak, viszont a légkör ott nem nagyon jött be, de kinek a pap, kinek a paplan.

Nem tudom, milyen szempontok szerint szeretnél választani a kettő közül. Város, minőség, ponthatár? :)

Én a Pécsi ETK-ra készülök, mnetőtiszt szakirányra.

Azt viszont jó, ha tudod, hogy az ETK-n első 3 félév (az alapozás) nagyon kemény, ez idő alatt szűrik ki az "alkalmatlan" embereket.

2011. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszodat :)

Igen , főképpen ezek a dolgok érdekeltek, a ponthatár úgy tudom a Semmelweisen magasabb, mint Pécsen, de mintha elismertebb diplomát adna. Elhelyezkedni eltudnék a gyógytornásszal is és a dietetikussal is, mivel több rokonom vezető állásban dolgozik kórházakban. :) Ezért gondoltam az egészségügyre, meg amúgy is ez az ami érdekel. Még szerencsére van egy évem eldönteni, melyiket is válasszam. Vidéki vagyok ezért jobban szerettem volna Szegedet, de ott nem indul csak gyógytornász szakirány. De elmegyek szombaton a nyíltnapjukra. Pestet nem tudom mennyire bírnám.(közlekedés stb...)

2011. febr. 3. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!