Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly ki volt a ZMNE-n...

Tavaly ki volt a ZMNE-n felvételizni? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Milyen lett az érettségi? Mi volt a fizikain? Vettek fel valakit a katonai vezetői szakra és hány ponttal?
2011. febr. 1. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam, bár repülés szakra mentem, de a fizikai ugyanaz volt :)


Hát, kemény volt. Reggel hattól (ha jól emlékszem, lehet hét óra volt) indítottunk Kecskeméten.


Jó katonásan kiosztottak minket, hogy mikor hova futunk (egyébként nagyon kedves volt minden ápolónő, meg orvos).


Végigmentünk belgyógyászat, vizeletminta, neurológia, fogászat, tüdőröntgen, hallásvizsgálat, látásvizsgálat, vérvétel. Azt hiszem más nem volt :)


A fizikainál két csoportra osztottak minket, az egyik csoport ment a pszichológiai vizsgálatra, a másik a fizikaira.


Hát, azt hitte az ember, hogy könnyű menet lesz, de bizony 30 fekvőtámasz után már a kigyúrt csávó is erősen vörösödött, a rekord talán 50 volt, 3 perc alatt... Baromira leterhelő volt a vérvétel, alig evés, utazás, koránkelés után edzeni :)


Tehát volt fekvőtámasz (talán 25 volt a minimum) felülés (olyan 30-40 körüli minimum), és 3000m futás (azt hiszem, 28 perc volt a minimum)


Mindezekért pontokat kaptál (a neten megtalálod, mi mennyit ér, talán 150 pontot kellett elérni, hogy sikeres legyen). Szóval rohadt fárasztó volt, ha itthon a kétszeresét meg tudod csinálni, akkor ott talán menni fog :)


A pszichológiait nem tudom, mert sajnos a hallásvizsgálaton közölték, hogy ne is reménykedjek abban, hogy valaha repülőt fogok vezetni katonaként, szóval a fizikaira is csak elmentem, aztán húztam haza :(


De állítólag elég kemény. Mindenesetre, jó 2 órát számoltak rá, tesztekkel, beszélgetéssel, minden hülyeséggel...


Tavaly olyan 200-230 pont körül volt a felvételi pontszám (ajánlom figyelmedbe a felvi.hu-t) szóval nem kellett extra érettségi a felvételhez. A fizikai és egyéb vizsgálat sokkalta keményebb dió :)

2011. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ, sokat segítettél :)

te is katonai vezető szakra jelentkeztél?

2011. febr. 2. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, én repülő mérnökire.
2011. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!