Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetemek tényleg...

Az orvosi egyetemek tényleg annyira kemények, mint mondják?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Keménynek kemények, nem tudom, nálad mit jelent az, hogy annyira, amennyire mondják. Nekem rengeteg ismerősöm jár oda, néha úgy tűnik, mintha kicsit fennhordanák az orrukat, illetve sokat panaszkodnak. Legfőképpen arra, hogy milyen szemetek a tanárok:(
2011. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

IGEN

De megéri, ha tényleg ezt akarod csinálni. Meg igazából ha már előtte is érdekelt a biosz+kémia+fizika, van némi fogalmad a betegségekről és az anatómiáról és folyamatosan készülsz és tanulsz, akkor egyáltalán nem olyan gáz.

2011. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekel a biológia, azon belül is inkább csak az emberi anatómia, de nem tudom... nem biztos, hogy jó orvos lennék...


Nem tudok dönteni az orvosi pálya, és a fordító/tolmács pálya között. Mindkettőt nagyon-nagyon szeretném.

2011. jan. 30. 23:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Aztmondják, hogy ha az első 3 évet túléled ( ami piszok nehéz)..utána már csak akkor nem leszel orvos ha elüt a villamos.
2011. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg nem a legkönnyebb szak:D De azért egyéni teherbírástól és képességektől is függ, hogy mennyire érzi az ember keménynek.

Van aki pl. iszonyat sok tanulással, vért izzadva is csak kettes kap, rosszabb esetben azt sem, de vkinek viszonylag "simán" megvan akár a 4-es, 5-ös is.

De láblógatással meg párnapos tanulással nem lehet elintézni, az biztos:)


De szerintem ha vki orvos szeretne lenni, akkor nem szabad azzal elintézni a dolgot, hogy "nekem úgy sem fog menni". Persze, mindenkinek eszébe jut, de meg kell próbálni.

2011. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem tudom, el fogod e olvasni amit írok, de ha az anatómia érdekel, akkor nem feltétlenül kell orvosnak menned. Én pl. gyógytornász hallgató vagyok, és valamilyen szinten jobban kell tudnunk az anatómiát mint az orvosoknak. Ez annyira nem kemény, de nem is egy könnyű szak, viszont a betegekkel többet foglalkozunk, mint az orvosok.
2011. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Brian0 válasza:
Hát első félévben az anatómia kiszűri az alkalmatlanokat. Ha az nem akkor a biofizika és biokémia megteszi. Ha az első 4 félévet túlélted, akkor orvos leszel. Volt olyan, hogy eéső félévben feladtak egy könyvet a 27 oldaltól a 840. oldalig és holnap ZH!
2011. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen,nehéz.De ez még csak az alap, hogy az egyetemen vizsgák,komoly követelmények vannak.Az igazi kihívás az orvoslásban rejlik.A diploma belépés a hivatáshoz.Folyamatos továbbképzés,gyakorlat,fáradhatatlanság és főleg EMPÁTIA kell ahhoz,hogy jó orvossá is váljék. Hát ez a nehéz.

Sok sikert kíván: "egy 40 éve praktizáló orvos"

2011. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!