Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás, szerintetek mi...

Továbbtanulás, szerintetek mi a legjobb?

Figyelt kérdés
Kérnék egy kis segítséget hétvégén már tényleg el kéne döntenem mihez kezdjek. Pontjaim 380-450 között fog mozogni, tehát felvennének "szinte bárhová de nem tudok dönteni. Erősségeim: Matek jeles Közgazdaságtan jeles és megvan belőlük az előrehozott is jelesre majd emelt lesz közgazdaságtanból. De sok helyen olvasom hogy sok a vendéglátós és a pénzügyes. És kevés a mérnökök és a matekból a jók. Én évfolyamomon én vagyok egyedül 5 matekból a tanárom is húzza a fejemet hogy menjek mérnöknek. Műszaki menedzser milyen szak jó? Ti hová mennétek a helyembe ha ezekben vagytok jó? Ja igen csak olyan szakra tudok menni ahol 1 nyelvvizsga kell mert az angol tanárom na mindegy... Hosszú... Segítenétek? Milyen szakot válasszak? Miskolci egyetem előnyben mert az itt van helyileg nekem! ÉS olyan szak kéne amivel azonnal eltudnék helyezkedni. Emailra is várok szívesen üzeneteket!
2011. jan. 27. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

azt nem mondanám, hogy olyan sok a pénzügyes, mint a vendéglátós, az már közelebb van az igazsághoz, hogy sok vendéglátós és sok pénzügyes kezdi el a sulit, de míg a vendéglátósok zöme be is tudja fejezni, addig a psz-esek nek nem végez ekkora része.


nem azt mondom, hogy végleg ott hagyja az alapképzést, hanem hogy sokan átmennek másik szakra, vendéglátóra akár, vagy kermarketingre, mert az könnyebb


psz-szel azért el lehet helyezkedni, és ez nem azt jelenti, hogy rabszolgasorban fogsz adatokat rögzíteni valahol, és nem is csak könyvelni lehet vele..


ha nem szereted a fizikát és valamennyire a kémiát, akkor szerintem a mérnök igencsak felejtős

2011. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Óbudai Egyetem Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar, Könnyűipari Mérnök Szak, NYOMDA ÉS MÉDIA SZAKIRÁNY
2011. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 czibles ***** válasza:

műszaki / informatika vagy gazdasági szakokat nézd át, hátha megtetszik valamelyik. nincsen olyan sok (talán 15-20 szakra tippelnék).


és ne abból indulj ki, hogy mik vannak Miskolc környékén.

2011. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökből és villamosmérnökből most nagy igény van a piac számára, nem csak Magyarországon. Talán még a programtervező informatikus is jó szak, mondjuk nagyon nehéz, de ha nagyon jó vagy és jól tudsz programozni, akkor szerintem később sem lesz baj az elhelyezkedéssel.

Szerintem, mindhárom szak nehéz, erős matekot igényel és persze nyelvtudást, szakmait is! De ezekkel (énszerintem) még el lehet helyezkedni.

Ha közgáz felé jobban hajlasz, akkor a pénzügy és számvitelt ajánlanám.


De nézd meg őket, hogy melyik tetszik jobban:


[link]

2011. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!