Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfogadja minden szak az...

Elfogadja minden szak az emelt érettségiért járó pontot?

Figyelt kérdés

Pl., ha én informatikából teszek emeltet, de közgazdasági szakra jelentkezem (aminek nem előfeltétele az informatika érettségi), attól még a plusz pontot megkapom érte?

A felvi.hu-n olvastam ezt:

Jogszabály alapján járó (minden szakon kötelező) többletpontok

- emelt szintű érettségi vizsgaeredményért,

- nyelvtudásért,

- előnyben részesítés okán.


Ezek a többletpontok, illetve, hogy jogosult-e a felvételiző valamelyikre, független attól, hogy melyik felsőoktatási intézménybe vagy milyen képzési területre jelentkezett. Ezért hívjuk ezeket "kötelező" többletpontoknak.


Minden alapképzési szakon és egységes, osztatlan képzésen kötelező többletpontot adni a fenti eredményekért, ha a felvételiző megfelelően igazolja a jogosultságát.


2011. jan. 26. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Eddig elvileg nem, de tegnap a szülőin már nálunk sem így mondta az igazgató.

Vannak pontszámító kalkulátorok, ott kéne megnézni, hogy mennyit ad ki.

2011. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor jár pont, ha felvételi tárgy és abból számolnak pontot!!
2011. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nem, leellenőriztem, tényleg nem.

2011. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pontszámító kalkulátorral nekem sem fogadta el, de akkor miért írják ki, illetve mondják, hogy elfogadják, amikor ez nem is igaz? :S
2011. jan. 26. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt írják, hogy adnak mindenhol az emeltért pluszpontot. Máshol le van írva az is, hogy mik a feltételei. El kell érni bizonyos %-ot, abból kell számolják a pontokat és felvételi tárgynak kell lennie. Szerintem ha keresgélsz még egy kicsit, megtalálod azt is.
2011. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben, ha informatikából teszel emelt szintű érettségit, és közgazdasági szakra jelentkezel, akkor nem jár érte pluszpont, mivel más a szakmacsoport. Az infó emeltet általában informatika és műszaki szakmacsoportban szereplő szakoknál fogadják el.
2011. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hopeanswerisgood válasza:

Van egy olyan sejtésem, hogy csak nem frissítették még ezen részét a honlapnak. Nekem tavaly még tényleg az volt, amit a kérdésfeltevő írt. És hallottam a hírekben, hogy idéntől mrá nem ez van (ami egyébként jó dolog).


18/f

Chau

2011. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!