Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mechatronika vs OE mechatr...

BME mechatronika vs OE mechatronika?

Figyelt kérdés

Üdv. Nézegettem a felvételi pontokat a BME mechatronika szakra 435 a ponthatár, míg az OE-n 287 ugyanerre.

Ez a különbség az oktatás színvonalán is meglátszik, vagy

csak a nevet kell "megfizetni"?


2011. jan. 25. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

az oe régen valami kis csíra fősuli volt. a bme az meg a bme.

a presztízs öcsém, a presztízs! :D


ha érdekel a dolog, és csak az oe-hez van pontod, menj, csináld, lehet belőled jó szakember, de nem biztos, hogy rögtön 5 helyről kapkodnak majd utánad ha elvégezted.

a bme-seknek meg kb körbe van nyalva a valaga.


hát ennek fényében válassz.

2011. jan. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ponthatárokból nem érdemes az oktatás színvonalára következtetni. A Kandóra is sokmindenkit felvesznek aztán aki nem oda való 2. félévben elmegy pihenőre vagy kiiratkozik.Én az OE-t javaslom.A BME-n sok tanár be van gyepesedve és teljesen felesleges dolgokat követlenek meg nem gyengén.Visszatérve a pontokra azért ilyen alacsony az OE-n mert nagy az intézmény kapacitása a jelentkezők számához képest kvázi kevesen jelentkeznek szóval majdnem mindenkit felvesznek, persze diplomát nem adnak mindenkinek.....
2011. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én azt hallottam hogy az Óbudain inkább a gyakorlatra mennek rá, a BME-n meg az elméletre.
2011. jan. 31. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, így van ahogy mondod régebben ez még inkább így volt (hogy a BME-n az elméletre mennek rá az OE-n meg a gyakorlatra).Egyébként az OE oktatógárdája is mind a BME-n végzett....Akárhogy is döntesz ez a két iskola jelenleg a műszaki felsőoktatás csúcsa.Csak meg kell nézni az OTDK eredményeket, vagy a különböző egyéb tanulmányi versenyek eredményeit.Viszont az első évben nagyon oda kell tenni magad az első perctől tanulni folyamatosan, mert könnyen le lehet maradni ha lazsál az ember.
2011. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!