Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell fizetni az érettségiért?...

Kell fizetni az érettségiért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
12-es vagyok egy alapítványi iskolában, idén érettségizek magyarból, matekból és töriből. Azt mondták a suliban, hogy 2500 Ft-ot be kell fizetni érettségi tárgyakként, és mivel erről nem találtam semmit, kíváncsi vagyok, hogy nem az állam finanszírozza az 1. érettségit, és csak ha javítani szeretnék, akkor kell fizetni?
2011. jan. 24. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a kormányrendelet.

11. § (9) A tanulói jogviszony fennállása alatt vizsgatárgyanként az érettségi vizsga összes fajtája első alkalommal ingyenes közép- és emelt szinten egyaránt.


Ez egyértelmű, és egy szó sincs benne arról, hogy a fenntartó szerint különbség lenne. Tehát jogszerűen nem kérhetnek pénzt. Nem biztos, hogy a minisztériumban vagy a helyi kormányhivatalban nagy taps fogadná, ha kiderülne, hogy mégis megteszik.

2011. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Amikor meg tényleg fizetni kell az érettségiért, az nem 2500 forint, hanem egy nagyságrenddel több... Ilyen összeg nem is létezik.
2011. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod!
2011. jan. 24. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!